Facebook Pixel

Молодь хоче бути в Україні та брати участь у відбудові – результати опитування молоді

Молодь хоче бути в Україні та брати участь у відбудові – результати опитування молоді

Молодь хоче бути в Україні та брати участь у відбудові – результати опитування молоді

Більше половини молоді в Україні не хотіли б переїжджати в інше місце та хочуть брати участь у процесах відбудови. Про це свідчать результати національного опитування молоді, проведеного Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) у межах програми USAID «Мріємо та діємо». Опитування стосується бачення майбутнього України, міграційних настроїв, працевлаштування, громадської діяльності, ставлення до меншин, сприйняття корупції, споживання новин.

Майбутнє

Майбутнє України

Майбутнє України

89% молоді віком 16-35 років, яка проживає в Україні, бачить майбутнє України обнадійливим, в той час як серед молоді, яка переїхала до Польщі, цей показник становить 81%. Молодь, яка проживає в Україні та Польщі, практично однаково переконана в перемозі України у війні – 98% та 97% відповідно, а також хочуть брати участь у процесах відбудови.

Міграція

Міграція

Міграція

65% молоді віком 16-35 років, яка проживає в Україні, не хотіли б переїжджати в інше місце. Основні причини, чому молодь не хоче змінювати місце проживання, – це задоволення своїм теперішнім місцем проживання (44%), родина та друзі (40%), достатнє фінансове забезпечення для життя (20%), патріотизм (15%).

Серед української молоді, яка зараз проживає в Польщі, 61% віком 16-35 років не були в Україні після переїзду до Польщі. 47% мають намір повернутися в Україну після завершення війни, 19% планують повернутися незабаром, а 11% – через деякий час. 15% молоді не планують повертатися взагалі.

Громадська активність

Громадська активність

Громадська активність

Велика кількість молоді жертвує гроші на військові та соціальні потреби – 92% та 76% молоді віком 16-35, яка проживає в Україні, відповідно. Серед української молоді у Польщі 65% зазначили, що були волонтерами, а 45% робили грошові пожертви не рідше як раз на місяць.

Також молодь рішуче налаштована брати участь у процесах відбудови України. Таке бажання висловили 79% респондентів в Україні та 83% – у Польщі.

Професія

Професія

Професія

Молодь віком 13-15 років, яка проживає в Україні, назвала найбільш бажані для себе професії – ІТ-сектор (17%), лікар (10%), юрист (9%), дизайнер (8%), кухар (6%), військовий (5%), психолог (5%).

Серед молоді, яка переїхала до Польщі та знайшла нову роботу, 58% працює на польську компанію, 22% – на українську компанію, розташовану в Польщі, 12% – на іншу іноземну компанію, 2% – на українську компанію віддалено.

Ставлення до меншин

Толерантність

Толерантність

Серед української молоді віком 16-35 років в Україні зросла толерантність до меншин – представників ЛГБТК+ (із 42% у 2021 році до 59% у 2023 році) та ромів (із 29% у 2021 році до 40% у 2023 році). Більшість молоді – понад 94% – зазначають, що їм комфортно спілкуватися з людьми з інвалідністю, людьми іншого кольору шкіри, військовослужбовцями та внутрішньо переміщеними особами. Толерантність до українців, які розмовляють російською мовою, становить 69%, а до одностатевих пар – 67%.

Опитування проводилося серед молоді віком 10-35 років, яка проживає в Україні та переїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉