Facebook Pixel

Місцеві вибори — 2020: рейтинг партій у мільйонниках і великих містах

Структура матеріалу
Місцеві вибори — 2020: рейтинг партій у мільйонниках і великих містах. Фото: УНІАН

Місцеві вибори — 2020: рейтинг партій у мільйонниках і великих містах. Фото: УНІАН

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. Отже, зовсім скоро українцям доведеться обирати депутатів обласних, міських і районних рад, а також мерів міст. Згідно з опитуваннями, президентська партія «Слуга народу» у великих містах навряд чи зможе здобути перемогу на виборах.

Вибори мерів у великих містах проходять у два тури — якщо жоден із кандидатів не набере більш як 50% голосів, то повторне голосування відбудеться в середині листопада. Про це йдеться в матеріалі BBC Україна.

1

Місцеві вибори в Києві

Результати останнього офіційного опитування щодо виборів у столиці було опубліковано в середині вересня групою «Рейтинг».

Telegram Logo

Згідно з ними, партія мера «УДАР» Віталія Кличка набрала 23% голосів респондентів. Водночас «Слуга народу» та «Європейська солідарність» (ЄС) обидві набрали по 13%.

За «Голос» готові проголосувати 8,2% опитаних. ОПЗЖ та «Батьківщина» отримали по 7%.

На виборах мера Кличко, за підсумками опитування, набрав 43%, Сергій Притула — 10%, Ірина Верещук — 7%, Олександр Попов — 6%, Андрій Пальчевський — 6%, Олексій Кучеренко — 6%.

Однак згідно з останніми закритими опитуваннями, до другого туру мають шанси пройти Попов, Верещук і Кучеренко. Найбільше підтримки в Кличка. Шанси пройти до другого туру мають також і Притула з Пальчевським.

Водночас «УДАР», «Євросолідарність», ОПЗЖ та «Батьківщина» посилили свої позиції, як порівняти з вересневим опитуванням.

2

Місцеві вибори у Львові

Лідерами у Львові є партії «Самопоміч» із 26% голосів та ЄС, яку підтримують 32%. «Свобода» та «Голос» мають по 7%, «Слуга народу» — 3,8%.

За посаду мера змагаються Андрій Садовий із 39% підтримки та кандидат від ЄС Олег Синютка, який має 30% голосів. Водночас Руслан Кошулинський зі «Свободи» набрав 12%.

3

Місцеві вибори в Харкові

На виборах до облради лідирує партія чинного мера Харкова Геннадія Кернеса «Блок Кернеса — Успішний Харків» із рейтингом 45,7%.

«Блок Світличної «Разом!» має 19,6% підтримки, ОПЗЖ — 13,7%, «Слуга народу» — 7,4% та «Європейська солідарність» — 4,2%.

Наразі очікується, що на виборах мера переможе Кернес і його партія на виборах до міськради.

4

Місцеві вибори в Одесі

Партія «Довіряй ділам» чинного мера Геннадія Труханова лідирує на виборах до міськради з 36,2% голосів. ОПЗЖ підтримують 19,4%, а «Слугу народу» — 12,3%.

Бар'єр у 5% долає «Європейська солідарність» із 7,2%, «Українська морська партія» Сергія Ківалова — 6,3% та «Партія Шарія» — 5,9%.

Нинішній керівник міста Геннадій Труханов на виборах мера може отримати 50,1% голосів і перемогти в першому турі. Представника ОПЗЖ Миколу Скорика готові підтримати 10,6% виборців, а кандидата від «Слуги народу» Олега Філімонова — 8,8%. Сергій Ківалов може отримати майже 8%.

5

Місцеві вибори в Дніпрі

Гарні шанси потрапити до міської ради має партія мера Бориса Філатова «Пропозиція» з підтримкою 43%. ОПЗЖ отримає 13% голосів, «Слуга народу» — 13%, «Громадська сила» — 11%, Блок Вілкула — 9% та ЄС — 4%.

Чинний мер Борис Філатов має шанси обратися вже в першому турі — його підтримують 54% виборців. Олександр Вілкул має 14% підтримки, Загід Краснов — 12%, Сергій Риженко від «Слуги народу» — 8%.

6

Місцеві вибори в Запоріжжі

На виборах до обласної ради лідирують «Слуга народу» та ОПЗЖ — вони мають по 21% підтримки. Партію «Єднання» підтримують 17%, ЄС — 8%, а «Батьківщину» та «Партію Шарія» — по 7%.

Партія чинного мера Володимира Буряка «Єднання» лідирує на виборах до міськради — її підтримують 32%, а «Слугу народу» — 16,8%. Виборчий бар'єр долають також ОПЗЖ, «Батьківщина», ЄС і «Партія Шарія».

Володимир Буряк має шанси перемогти в першому турі з результатом 56%. Кандидат від «Слуги народу» Віталій Тишечко має підтримку 10%.

7

Місцеві вибори у Вінниці

На виборах до обласної ради лідером стала партія «Українська стратегія» експрем'єра Володимира Гройсмана — за неї готові проголосувати 33%.

«Слуга народу» має 15% підтримки, «Євросолідарність» і «Батьківщина» набрали по 10%. Виборчий бар'єр має шанси подолати й ОПЗЖ.

Чинного мера Сергія Моргунова від партії Гройсмана підтримують понад 70% виборців, а сама партія на виборах до міськради може отримати 51% голосів. Водночас ЄС може набрати 11% голосів, а «Слуга народу» — 10%.

Подолати бар'єр у 5% можуть ОПЗЖ, «Батьківщина» та «Партія вінничан» Віктора Бронюка.

8

Місцеві вибори в Житомирі

На виборах до міської ради майже 40% голосів може отримати партія «Пропозиція» чинного мера Сергія Сухомлина.

Водночас «Слуга народу» може набрати 15%, ОПЗЖ — 10%, «Батьківщина» — 9%, а ЄС — 8%.

Чинного мера підтримують 64%, водночас Віктора Євдокимова, якого підтримує сам президент Володимир Зеленський, — лише 7%.

9

Місцеві вибори в Черкасах

На виборах до обласної ради найбільше підтримують партії «За майбутнє» та «Слуга народу» — вони можуть набрати по 20%. «Батьківщину» підтримують 12%, ЄС — 9,3% і партію «Черкащани» — 8,7%. Виборчий бар'єр також може подолати партія Олега Ляшка.

До міської ради потраплять «За майбутнє» з підтримкою 33%, «Слуга народу» — 13%, «Голос» — 11%, ЄС — 11%, «Батьківщина» — 8%, Нацкорпус — 5,8% та ОПЗЖ — 5,5%.

Чинний мер Анатолій Бондаренко, який приєднався до партії «За майбутнє», має шанси перемогти в першому турі з 56,5% голосів.

Віталія Ільченка від «Слуги народу» підтримують 12,3% опитаних, Віктора Євпака від «Голосу» — 9,9%, Сергія Кудактіна від ЄС — 6,2%.

10

Місцеві вибори в Чернігові

Останні дані опитування щодо виборів у Чернігові публікувалися влітку, однак керівник групи «Рейтинг» Олексій Антипович зазначив, що результати особливо не змінилися.

Чинного мера Владислава Атрошенка готові були підтримати 88% виборців, а його партія «Рідний дім» мала 46% підтримки.

До міської ради також проходять «Слуга народу», ОПЗЖ, «Батьківщина», ЄС і «Радикальна партія».

11

Місцеві вибори в Кропивницькому

Лідером на виборах до міськради стала партія «Пропозиція» чинного мера Андрія Райковича з 26,9% голосів.

«Перспектива міста» набрала 18,8%, «Слуга народу» — 11,4%, ОПЗЖ — 9,7%, «Європейська солідарність» — 8,4% та «Батьківщина» — 7,0%.

Лідером на виборах мера став Андрій Райкович із 49,2% голосів. Артем Стрижаков із «Перспективи міста» отримав 24,9%, Анатолій Ларін з ОПЗЖ — 8,0% та Ольга Ковальова-Алокілі зі «Слуги народу» — 6,9%.

12

Місцеві вибори в Тернополі

Лідерами до обласної ради серед тернополян стали «Європейська солідарність» і «Свобода», які можуть набрати по 20%.

«Слуга народу» має 15,4% підтримки. На межі проходження «Батьківщина» та «Сила людей».

Фаворитом на виборах мера є чинний міський голова Сергій Надал від «Свободи» — його підтримують понад 70% містян. Представник ЄС Віктор Овчарук, Іван Сороколіт із «Сили людей» і Віктор Гевко зі «Слуги народу» мали приблизно по 5%.

13

Місцеві вибори в Івано-Франківську

На виборах до обласної ради лідерами є «Свобода» та «За майбутнє», яких підтримують 22% і 19% виборців відповідно.

Ще 14,7% опитаних можуть проголосувати за «Батьківщину», за «Слугу народу» — 12,3% та 11,6% за ЄС.

Згідно з останніми опитуваннями, опублікованими ще влітку, на виборах до міськради «Свобода» може набрати 51%, ЄС — 12,2%, «Слуга народу» — 7,6% і «Батьківщина» — 7,1%.

Абсолютним лідером на виборах мера був чинний голова від «Свободи» Руслан Марцінків із 88% підтримки.

14

Місцеві вибори в Луцьку

На виборах до облради соратники Ігоря Палиці можуть отримати близько 38%. «Слуга народу» та ЄС отримають по 12%, ще 10% проголосують за «Батьківщину». На межі проходження «Свобода» та «Радикальна партія».

На виборах до міської ради «За майбутнє» може отримати 30%, ЄС — 15%, «Свідомі» — 14%, «Слуга народу» — 9%. «Свободу» та «Батьківщину» у вересні підтримували по 6%.

Ігор Поліщук від «За майбутнє» має 40% підтримки в боротьбі за посаду мера. Водночас Роман Бондарук від «Слуги народу», Юлія Вусенко від ЄС, Богдан Шиба від «Голосу» та Алла Надточій від партії «Свідомі» мають по 10% підтримки кожний.

15

Місцеві вибори в Чернівцях

На виборах до міськради Чернівців лідирують партія «Єдина альтернатива» з рейтингом 18,9% та «Команда Михайлішина» з 16,7%. «Слуга народу» має 12,2% голосів. Прохідний бар'єр також долають партії ЄС і «Пропозиція» — в обох по 9%.

На виборах мера Віталій Михайлішин має 28,9% підтримки, Роман Клічук із проєкту «Єдина альтернатива» — 24,8%. Ексмер міста Олексій Каспрук із «Пропозиції» має 17,3%. Віталій Другановський зі «Слуги народу» — 8,6%.

16

Місцеві вибори в Херсоні

Фаворитом на посаду мера, за останніми даними, є депутат із групи «За майбутнє» Ігор Колихаєв із 31% голосів.

Володимир Сальдо від блоку свого імені має 23% підтримки, Юрій Кирилов від «Слуги народу» — 13,4%, Михайло Опанащенко від ОПЗЖ — 8,6%, а Іван Глухов від ЄС — 5%.

17

Місцеві вибори в Миколаєві

Згідно з вересневим опитуванням, на виборах до облради лідирує «Слуга народу» з 24% голосів, ОПЗЖ готові були підтримати 17,5%, а ЄС — 7,4%. Виборчий бар'єр також долають «Миколаївці», «За майбутнє», «Наш край», «Батьківщина» та «Партія Шарія».

«Пропозиція» чинного мера Олександра Сенкевича та «Слуга народу» на виборах до міськради мають по 21% голосів, ОПЗЖ — 17%. Також пройдуть «Миколаївці», «За майбутнє», ЄС та «Партія Шарія».

Чинного мера Олександра Сенкевича підтримують 30% виборців, Тетяну Домбровську від «Слуги народу» — 16%. Владислав Чайка з ОПЗЖ має 12%, самовисуванець Артем Ільюк — 10%, Юрій Гранатуров від «За майбутнє» — 8,6%, а Ігор Дятлов від «Миколаївців» — 8,5%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини