Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міноборони рф повідомило про взяття Соледара. Що говорять у ЗСУ та міжнародні аналітики

Соледар. Фото: MAXAR

Соледар. Фото: MAXAR

13 січня 2023 року Міністерство оборони терористичної росії повідомило про окупацію українського Соледара.

Quote «Взяття Соледара стало можливим завдяки постійній вогневій поразці противника авіацією, ракетними військами та артилерією», — цитує заяву Міноборони пропагандистське ЗМІ «РІА».

Джерело додає, що окупанти нібито атакували українські позиції, одразу зайнявши панівні висоти, та блокували місто з північної та південної сторін.

Соледар — важливий військовий напрямок. На росії вважають, що встановлення контролю над Соледаром дає змогу відрізати шляхи українських військ в Артемівську, після чого заблокувати й узяти в котел українські війська, що залишаються в ньому.

Соледар сьогодні: що говорять у ЗСУ

Як повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, ворог кинув ледь не всі основні сили на Донецький напрям і підтримує високу інтенсивність наступу. Однак українські бійці відважно намагаються втримати оборону.

Пізніше вона додала, що українські воїни «зараз мужньо стоять з усіх сил проти неспівмірно більшої кількості ворога».

Соледар: прогнози міжнародних аналітиків

За даними журналістів CNN, українські підрозділи все ще перебувають на околицях міста Соледар. Зокрема, десантники із 77-ї та 46-ї бригад усе ще перебувають на західній околиці Соледара.

Моральний стан фронтових підрозділів залишається високим, але, за словами капітана першої бригади українського спецназу Тараса Березовця, рішення про виведення військ буде ухвалено найближчими днями.

Наразі, за його словами, підрозділи бачать своє завдання в тому, щоб протриматися якнайдовше та знищити якнайбільше бойовиків «Вагнера».

Пізніше видання написало, що група журналістів, що перебувала приблизно за 4 кілометри від Соледара, стала свідком того, як ЗСУ виводили війська в п'ятницю вдень, що виглядало як організоване відведення військ із міста.

За даними Інституту вивчення війни, геолокаційні кадри, розміщені 11 і 12 січня, показують, що російські сили, ймовірно, контролюють більшу частину Соледара, якщо не всю, і, ймовірно, витіснили українські сили із західної околиці селища.

Контекст. Днями окупанти вже повідомляли про взяття контролю над Соледаром, однак Україна спростувала цю інформацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини