Facebook Pixel

Фонд гарантування вкладів встановив контроль над Мегабанком і розпочав пошук інвесторів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб встановив контроль над неплатоспроможним Мегабанком і розпочав пошук інвесторів, які зацікавлені у виведенні фінустанови з ринку.

Про це повідомила пресслужба Фонду.

Quote«Завдяки публічності та прозорості всіх процесів у п’ятницю, 3 червня, після оприлюднення інформації про опір керівників банку нам вдалося встановити контроль над банком: Фонд отримав доступ до відділення, електронних систем банку та замінив собою всі керівні органи», — заявила директорка-розпорядниця Фонду Світлана Рекрут.

Вона додала, що Фонд проводить необхідні дії для забезпечення збереження активів і документації, формування реєстру вкладників для організації виплат, підготовки оптимального плану врегулювання. Зокрема, Фонд оголосив про пошук інвесторів, які зможуть взяти на себе зобов’язання банку та професійно управляти його активами.

Інвесторам пропонуються такі способи виведення неплатоспроможного банку з ринку, як-от:

  • ліквідація банку з відчуженням усіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;
  • відчуження всіх або частини активів і зобов'язань банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;
  • створення та продаж інвестору перехідного банку з передаванням йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією банку;
  • продаж банку інвестору.

Водночас обов’язковою умовою, що висувається до потенційного інвестора, є передавання йому всіх зобов’язань за вкладами, на які поширюються гарантії Фонду.

У відомстві додали, що Фонд поверне вкладникам Мегабанку кошти в розмірі 100% вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Вклади в іноземній валюті відшкодовуються в гривні (за курсом НБУ на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку).

Quote«Розуміючи ситуацію, у якій опинилися вкладники банку, а це переважно жителі міста-героя Харкова, Фонд докладає максимальних зусиль, щоб розпочати здійснення гарантованих виплат якомога швидше, навіть раніше за встановлений законом строк», — заявила Рекрут.

Оголошення про початок виплат розмістять на офіційному сайті Фонду. Сума коштів, що може бути відшкодована Фондом вкладникам банку (зокрема ФОПам), становить 4,1 млрд грн. Гарантовану суму можна отримати в будь-якому банку-агенті Фонду.

Вкладники банку зможуть також отримати гарантоване відшкодування дистанційно, не відвідуючи відділення банків-агентів. На сьогодні таку можливість надають: Приватбанк, Укргазбанк, банк «Південний» і ПУМБ.

Як повідомлялося раніше, 3 червня Нацбанк визнав Мегабанк неплатоспроможним через суттєві порушення в оцінюванні кредитного ризику, інсайдерське кредитування та невиконання плану докапіталізації. Банк було віднесено до категорії проблемних ще 3 лютого.

Засновник Мегабанку Віктор Суботін звинуватив НБУ в тому, що коли на початку повномасштабної війни центробанк видавав беззаставне рефінансування комерційним банкам для того, щоб вони вистояли, Мегабанку в ньому відмовили.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉