Facebook Pixel

Нацбанк визнав Мегабанк неплатоспроможним. Власник банку вважає рішення неправильним

Національний банк ухвалив рішення про віднесення Мегабанку до категорії неплатоспроможних через суттєві порушення в частині оцінювання кредитного ризику, інсайдерське кредитування та невиконання плану докапіталізації. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Нацбанк заявляє, що неодноразово звертав увагу керівництва банку та його акціонерів на наявність потенційних ризиків у діяльності банку. Проте акціонери так і не надали банку фінансової підтримки для виконання зобов’язань перед клієнтами банку та проведення платежів, про що свідчать численні скарги, що продовжували надходити до Національного банку після віднесення банку до категорії проблемних.

Quote«Проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни», – наголосили в НБУ.

Частка Мегабанку становила 0,46% чистих активів платоспроможних банків. Його віднесення до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, стверджують у НБУ.

Засновник Мегабанку Віктор Суботін звинувачує НБУ в тому, що коли на початку повномасштабної війни центробанк видавав беззаставне рефінансування комерційним банкам для того, щоб вони вистояли, — Мегабанку відмовили.

Quote«Єдиний банк, якому було відмовлено в рефінансуванні, – це Мегабанк. Водночас у перші дні війни НБУ беззаставно видав кредит рефінансування на суму понад 5 млрд гривень російському «Альфа-банку», який перебуває під санкціями. Що це означає – мають розібратися правоохоронці», – заявив Суботін.

Він наголосив на тому, що правління Нацбанку на своєму засіданні не надало можливості представникам «Мегабанку» висловити свою позицію, і вважає, що це рішення завдасть шкоду державі.

Quote«По-перше, вкладники «Мегабанку», які зберігають у банку 4,5 млрд гривень, отримають ці гроші з бюджету. І це завдасть пряму шкоду нашій державі. Крім того, 16 млн євро, кредит Мінфіну України «Мегабанку», а це більш як пів мільярда гривень, не буде повернуто Мінфіну. І це також є збитками для нашої держави. Кошти держпідприємства «Укренергомашини», на рахунках якого було понад пів мільярда гривень, теж буде втрачено. Сотні мільйонів гривень комунальних і енергетичних підприємств Харківської області та України будуть втрачені. Отже, учорашнє рішення НБУ спричинило збитки нашій державі на понад 6 млрд гривень», – сказав Суботін.

Контекст. Банк було віднесено до категорії проблемних ще 3 лютого.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉