Туреччині загрожує екологічна катастрофа. Мармурове море біля Стамбулу вкрилося слизом. Густий гель (так звані морські шмарклі, або слиз), що не лише вкрив поверхню води, але й проник углиб, загрожує морським мешканцям і заважає рибалкам, повідомляє BBC.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв очистити узбережжя від слизу, який вкрив Мармурове море. Ердоган також заявив, що причина такого становища — зливання неочищених каналізаційних і промислових вод у море, а також потепління. Розслідуванням обставин події займеться урядова комісія з 300 осіб.

Експерти вважають, що причина появи та поширення слизу — зміна клімату та забруднення вод. Густа маса сіро-зеленого кольору з'являється природним чином, коли фітопланктон безконтрольно розростається.
«Боюся, якщо це пошириться на Чорне море, проблема буде гігантською. Потрібно негайно вжити заходів», — відзначив президент Туреччини.

Вперше «морські соплі» біля берегів Туреччини з'явилися у 2007 році, їх також помічали в Егейському морі біля берегів Греції. Нинішня поява слизу в Мармуровому морі, яке з'єднує Егейське з Чорним, стала найбільшою в історії.
Морські судна проходять по воді, вкритій слизом, багато рибалок відмовляються від виходу в море, оскільки «соплі» потрапляють у двигуни човнів.
Дайвери відзначають, що риба та інші морські мешканці гинуть з причини браку кисню. Під загрозою також устриці, морські зірки та мідії.
Додатково. Найбільш екологічно чистим промисловим містом, за підсумками 2020 року, виявилися Горішні Плавні в Полтавській області. Про це йдеться у звіті про стан забруднення довкілля на території України Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського, яка проаналізувала 39 найбільших індустріальних міст країни.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки