Facebook Pixel

Екологічна катастрофа загрожує Туреччині: Мармурове море вкрилося слизом

Мармурове море покрилося слизом. Фото: скріншот

Мармурове море покрилося слизом. Фото: скріншот

Туреччині загрожує екологічна катастрофа. Мармурове море біля Стамбулу вкрилося слизом. Густий гель (так звані морські шмарклі, або слиз), що не лише вкрив поверхню води, але й проник углиб, загрожує морським мешканцям і заважає рибалкам, повідомляє BBC.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв очистити узбережжя від слизу, який вкрив Мармурове море. Ердоган також заявив, що причина такого становища — зливання неочищених каналізаційних і промислових вод у море, а також потепління. Розслідуванням обставин події займеться урядова комісія з 300 осіб.

photo-2021-06-04-15-41-45.jpg

Експерти вважають, що причина появи та поширення слизу — зміна клімату та забруднення вод. Густа маса сіро-зеленого кольору з'являється природним чином, коли фітопланктон безконтрольно розростається.

Telegram Logo

«Боюся, якщо це пошириться на Чорне море, проблема буде гігантською. Потрібно негайно вжити заходів», — відзначив президент Туреччини.

20210605-2-48628197-65818813.jpg

Вперше «морські соплі» біля берегів Туреччини з'явилися у 2007 році, їх також помічали в Егейському морі біля берегів Греції. Нинішня поява слизу в Мармуровому морі, яке з'єднує Егейське з Чорним, стала найбільшою в історії.

Морські судна проходять по воді, вкритій слизом, багато рибалок відмовляються від виходу в море, оскільки «соплі» потрапляють у двигуни човнів.

Дайвери відзначають, що риба та інші морські мешканці гинуть з причини браку кисню. Під загрозою також устриці, морські зірки та мідії.

Додатково. Найбільш екологічно чистим промисловим містом, за підсумками 2020 року, виявилися Горішні Плавні в Полтавській області. Про це йдеться у звіті про стан забруднення довкілля на території України Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського, яка проаналізувала 39 найбільших індустріальних міст країни.

photo-2021-06-04-15-41-46.jpg


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини