Facebook Pixel

Лукашенко дав вказівку з 24 серпня закрити страйкуючі підприємства

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив з понеділка, 24 серпня, закрити всі підприємства країни, працівники яких почали страйк.

В ході виступу на мітингу в Гродно він заявив, що в трудових колективах в країні «не все однозначно». Він додав, що «вітає різні настрої». Але є люди, які не хочуть працювати і закликають до страйків, передає держагентство БелТА.

«Якщо хтось не хоче працювати, не змушуйте, не треба. Ми їх все одно не змусимо і не вмовимо, — сказав Лукашенко. —

QuoteКраїна переживе. Але, якщо підприємство не працює, з понеділка — замок на ворота. Люди охолонуть, розберемося, кого потім запросити на це підприємство».

Також на мітингу діючий президент Білорусі:

  • заявив, що у влади «є всі списки» провокаторів. «Люди втомилися, вони просять спокійного життя». «Треба виявити акуратно, не натовпами, акуратно виявити всіх підбурювачів і провокаторів»;
  • назвав ЗМІ «частиною гібридної війни», розв'язаної проти Білорусі. «Все сконцентровано на ЗМІ. Почали тиснути, труїти сім'ї. Почали залякувати дітей, держслужбовців, військових, журналістів. Це не нормально. Це буде припинятися найжорсткішим чином. З понеділка нехай не ображаються. Влада повинна бути владою»;
  • закликав громадян «пробачити міліціонерів, якщо вони десь помилилися», оскільки вони «теж люди». Водночас Лукашенко засумнівався в достовірності кадрів з травмами протестуючих після зіткнень з силовиками. На його думку, 60% кадрів з синцями після побиття ОМОНу — постановочні. «Пройде час, ми спокійно вам про це скажемо і покажемо. Сьогодні не час про це говорити, щоб не розбурхувати людей».

Контекст. Організатори страйків в Білорусі плутають поняття «страйк» і «масовий захід», заявила Генпрокуратура країни. Там зазначають, що «спроби страйків в країні набувають політизовану забарвлення», і посилаються на Трудовий кодекс країни. Він говорить, що працівники мають право на страйк для вирішення колективного трудового спору, захисту своїх економічних і соціальних прав, а також у випадках, коли інші способи не привели до вирішення конфлікту. Недотримання визначених у кодексі процедур «може бути підставою для визнання судом страйку незаконним», а її учасники можуть бути притягнуті «до дисциплінарної та іншої відповідальності».

Подякувати 🎉