Коронавірус в Україні: чотири сценарії епідемії та план дій для кожного

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Верховній Раді 20 жовтня розповів про чотири можливі рівні небезпеки у зв'язку з коронавірусом і представив план дій для кожного з них, який розробило відомство. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.

«Ми розробили детальний план, що враховує здатність системи охорони здоров'я й визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Цей план забезпечує надання медичної допомоги всім, хто її потребує».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Рівні небезпеки коронавірусу в Україні та план дій:

  • Перший рівень. Передбачає 5-7 тис. хворих на добу. Саме він, за словами Степанова, спостерігається зараз в Україні. Медична система здатна витримати це навантаження.
  • Другий рівень. Передбачає 8-10 тис. хворих на добу. Заповнення ліжок хворими на коронавірус становитиме 70%. За словами глави МОЗ, Україна може опинитися на цьому рівні найближчими тижнями. Тоді буде збільшено кількість ліжок для хворих до 52 тис., госпіталі розгортатимуть не в лікарнях, число медиків збільшать завдяки працівникам інших відділень і укладенню нових контрактів.
  • Третій рівень. Передбачає 11-15 тис. хворих на добу. Заповненість ліжок становитиме не менше як 85%. Водночас МОЗ введе жорсткий карантин, мобілізує всіх медичних працівників і розгорне польові шпиталі.
  • Четвертий рівень. Передбачає 20 тис. хворих на добу. На цьому ресурси охорони здоров'я України будуть вичерпані. «Тут ми будемо змушені вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги», — заявив Степанов.

Контекст. Раніше президент Володимир Зеленський повідомив: якщо кількість інфікованих на добу зросте до понад 9,5 тис. випадків, то в Україні буде запроваджено жорсткий локдаун.

Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини