Міжнародні компанії, що не пішли з російського ринку, сплачують податки в рф, а значить є спонсорами війни. Фото Depositphotos
10 серпня український сервіс з працевлаштування Work.ua заявив про розрив контрактів із роботодавцями з 20 міжнародних компаній, які не пішли з російського ринку. The Page розповідає, що стало причиною для такого рішення і скільки воно коштувало сервісу.
«Ми дізналися, що Raiffeisen Bank сплатив 100 млн податків у росії. А ми допомагаємо цій компаній знаходити працівників в Україні. У цих компаній сто тисяч вакансій. Це круті топ-менеджери, зокрема, які потрібні нашому ринку праці», — розповів СЕО Work.ua Артур Міхно в коментарі The Page про те, що стало приводом для прийняття рішення.
За словами Міхно, загальна сума щорічних контрактів із цими компаніями складає 5 млн грн. Він впевнений, що ця відмова може стати прикладом для інших українських підприємців, що бояться втратити цих партнерів.
Список компаній базується на даних сайту НАЗК «Війна і санкції» та їхнього списку «Міжнародні спонсори війни», а також проєкту Leave Russia від Київської школи економіки. В офіційній заяві представники Work.ua наголошують, що це перший крок. Вони також пропонують повідомляти перевірені дані щодо інших компаній, які можуть доповнити список спонсорів війни.
Закреслені логотипи міжнародних компаній-спонсорів війни росії з Україною. Інфографіка Work.ua
Наразі сервіс з працевлаштування відмовився від співпраці з Ашан, Unilever, Leroy Merlin, Raiffeisen Bank, METRO, beko, LC Waikiki, KRKA, Berlin-Chemie Menarini, Nestle, otpbank, Mondelez, Pepsico, Yves Rocher, P&G, Philip Morris, JTI, syngenta, FM Logistic, Dr.Reddy’s.