Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Приватбанк і Ощадбанк потрапили під розслідування через комісію за картками Visa та Mastercard

Антимонопольний комітет (АМКУ) почав розгляд справи проти державних Приватбанку та Ощадбанку. Банки підозрюють у завищенні комісії за еквайринг.

Підприємці сплачують комісію за розрахунки через термінали банкам, які є учасниками платіжної системи й мають статус еквайра. Однак державні банки збільшили комісію за еквайринг, включивши до неї інтерчейндж. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Водночас банки-еквайри сплачують міжбанківську комісію (інтерчейндж) банкам, які випускають платіжні картки (банки-емітенти). Її розмір встановлюють платіжні системи. Вона є однаковою для всіх банків, однак відрізняється залежно від типу картки, виду діяльності підприємця тощо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Якщо банк-емітент і банк-еквайр — одна й та сама фінустанова, то під час розрахунків немає потреби сплачувати інтерчейндж і включати його у вартість еквайрингу.

Водночас Приватбанк і Ощадбанк мають можливість надавати послуги еквайрингу по всій Україні, саме тому найбільші гравці ринку обирають послуги обох або одного із цих банків.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Саме така ситуація, на думку АМКУ, має структурні ознаки монополії на ринку послуг еквайрингу. Зокрема, Комітету вже відомо про те, що держбанки встановлювали завищені комісії за операції, які не мають містити витрати на інтерчейндж.

Контекст. Нещодавно Служба безпеки заявила, що підвищення комісії за еквайринг і монопольне становище платіжних систем Visa та Mastercard загрожують національній безпеці держави в банківській сфері.

Коментарі

Всі новини