Ощадбанк, Приватбанк і «Райффайзен Банк Аваль» погодилися поетапно знизити інтерчейндж (міжбанківську комісію) до 0,9% до липня 2023 року. Банки також закликали парламент відмовитися від ринкового регулювання комісії за еквайринг (використання карток для оплати товарів).
Зокрема, банки пропонують знизити комісію інтерчейнджу до максимального показника 1,2% з 1 липня 2021 року, до 1% — з липня 2022 року та до 0,9% — з липня 2023 року. Спільне повідомлення опублікувала пресслужба Приватбанку.
Водночас банки підкреслили неприпустимість законодавчого регулювання комісії за еквайринг, адже це завадить збереженню вільного ринкового ціноутворення в Україні.
Таку позицію підтримує і платіжна система Visa. Про це в компанії розповіли агентству «Інтерфакс-Україна».
У компанії підкреслили, що важливо утримуватися від адміністративного регулювання, і підтримали заклик відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру еквайрингової комісії та ставки інтерчейнджу.
Контекст. У Раді до другого читання готується законопроєкт № 4364, який має обмежити розмір банківської комісії. Співзасновник monobank Олег Гороховський натякнув, що законопроєкт, найімовірніше, ухвалять. Максимальний рівень еквайрингу для торговців обмежать 1%, а ставку інтерчейнджу — 0,5%.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також