Facebook Pixel

Нова стадія: банки почали торгуватися за комісію з бізнесу за термінали

Ощадбанк, Приватбанк і «Райффайзен Банк Аваль» погодилися поетапно знизити інтерчейндж (міжбанківську комісію) до 0,9% до липня 2023 року. Банки також закликали парламент відмовитися від ринкового регулювання комісії за еквайринг (використання карток для оплати товарів).

Зокрема, банки пропонують знизити комісію інтерчейнджу до максимального показника 1,2% з 1 липня 2021 року, до 1% — з липня 2022 року та до 0,9% — з липня 2023 року. Спільне повідомлення опублікувала пресслужба Приватбанку.

Водночас банки підкреслили неприпустимість законодавчого регулювання комісії за еквайринг, адже це завадить збереженню вільного ринкового ціноутворення в Україні.

Таку позицію підтримує і платіжна система Visa. Про це в компанії розповіли агентству «Інтерфакс-Україна».

У компанії підкреслили, що важливо утримуватися від адміністративного регулювання, і підтримали заклик відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру еквайрингової комісії та ставки інтерчейнджу.

Контекст. У Раді до другого читання готується законопроєкт № 4364, який має обмежити розмір банківської комісії. Співзасновник monobank Олег Гороховський натякнув, що законопроєкт, найімовірніше, ухвалять. Максимальний рівень еквайрингу для торговців обмежать 1%, а ставку інтерчейнджу — 0,5%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉