Facebook Pixel

Приватбанк погрожує відключити Apple Pay і Google Pay, а ФОПів — від терміналів

Приватбанк відключить послуги на кшталт Apple Pay та Google Pay, якщо парламент зобов'яже банки знизити комісію за еквайринг (плата за користування послугами банку бізнесом). Також це негативно вплине на роботу безготівкового розрахунку для ФОПів.

У банку прогнозують, що ринок платежів втратить сотні мільйонів гривень інвестиції банків. Про це повідомила пресслужба Приватбанку.

Банки будуть вимушені піти на такий крок, оскільки через таке рішення парламенту собівартість транзакцій зросте через витрати емітентів та додаткових комісій. Крім того, зросте вартість обслуговування карт для клієнтів — середня ціна досягне 200 грн на рік.

Підприємці та банки обговорюють зниження комісії за можливість клієнтів бізнесу розраховуватися картками. Наразі, якщо бізнес приймає оплату через POS-термінали або за допомогою картки онлайн на сайті — банк, який поставив підприємцю POS-термінал чи віртуальний термінал та той банк, з якого переведені кошти, отримують комісію до 3% за операцію.

Також ухвалення закону призведе до регулювання вартості безготівкових транзакцій. Тому банки будуть змушені скасувати грейс-період за кредитними картками. Це збільшить витрати на обслуговування кредитів на 3-3,5% на місяць.

Зокрема, у Приватбанку зазначили, що понад 119 тис. підприємців та точок малого бізнесу можуть втратити доступ до платіжних технологій та можливості отримувати оплату безготівково.

Адже примусове зниження рівня комісії банків за безготівкові платежі зробить збитковими роботу POS-терміналів у невеликих торгових точках та у підприємців.

Також POS-термінали стануть збитковими для банків у торгових точках, з обігом, меншим за 33 тис. грн на місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉