Facebook Pixel

Надшвидкісний програш Приватбанку: Коломойський за 40 хвилин виграв справу на 4 тисячі сторінок — ЗМІ

Судді Київського госпсуду за 40 хвилин вивчили справу на 4 тис. сторінок і ухвалили рішення на користь олігарха Ігоря Коломойського в справі за позовом до Приватбанку.

Таке судове рішення може знадобитися Коломойському для захисту в американському суді, йдеться в матеріалі «Слідство. Інфо».

Згідно з матеріалом, судді Господарського суду Києва Дмитру Баранову знадобилося всього 37 хвилин, щоб вивчити 4 тис. сторінок доказів за позовом, який подав «Нікопольський завод феросплавів» (НЗФ) до Приватбанку щодо припинення зобов'язань за кредитами, які були видані підприємству ще до націоналізації фінустанови.

Ба більше, судове рішення на 60 тис. знаків було опубліковано в день його винесення — 22 січня. У Центрі протидії корупції вважають, що це свідчить про завчасну підготовку рішення. Адже лише друк такого обсягу тексту потребує не менше як п'ять годин. Загалом таких позовів від НЗФ налічуються десятки.

На думку представників Центру, повний текст рішення був необхідний НЗФ саме 22 січня, адже це був останній робочий день перед засіданням у Делавері в справі за позовом Приватбанку проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також пов’язаних із ними компаній.

Водночас «Нікопольський завод феросплавів» не був стороною в цій справі. Однак він фігурує в позові як підприємство, якому банк нібито незаконно видавав кредити, які згодом через низку компаній йшли на купівлю американської нерухомості.

Контекст. Приватбанк подав позов до суду в штаті Делавер у 2019 році. У позові зазначалося, що Коломойський і Боголюбов відмили через компанію Optima $660 млн і ще $100 млн через інші компанії.

Приватбанк 21 травня 2019 року подав цивільний позов у США проти колишніх акціонерів, щоб відшкодувати збитки, завдані банку з 2006-го до 2016 року. У квітні 2019 року американське видання The Daily Beast написало, що Коломойський перебуває під слідством ФБР і прокуратури США в північному окрузі штату Огайо. Слідчі підозрювали Коломойського у фінансових махінаціях і відмиванні коштів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉