Facebook Pixel

Коломойський і Боголюбов позбавляються газового бізнесу в Росії

Британська нафтогазова компанії JKX Oil&Gas Plc з активами в Україні та Росії оголосила про плани продати російську операційну дочірню компанію ТОВ «Южгазенергія», бажаючи цілком зосередитися на розвитку проєктів в Україні.

Про це йдеться в повідомленні компанії на Лондонській фондовій біржі.

«Нині компанія активно шукає покупця. Виручку від реалізації цього неосновного активу буде використано для фінансування поточної діяльності й можливих подальших придбань в Україні, яка залишається головним напрямком роботи компанії та регіоном, де вона бачить найперспективніші можливості», — йдеться в документі.

Telegram Logo

У повідомленні наголошується, що рішення щодо продажу «Южгазенергії» ухвалено після аналізу ситуації та намірів зосередити свій портфель на найперспективніших можливостях.

З огляду на дані Лондонської фондової біржі, акції JKX Oil&Gas Plc демонструють стабільне зростання, починаючи з третьої декади серпня цього року. За зазначений період вони здорожчали приблизно вдвічі — до 50 пенсів за акцію, водночас за останній рік вона лише в січні сягала 37,25 пенсів.

«Южгазенергія» (YGE) володіє ліцензією на перепланування Кошехабльського газового родовища (Республіка Адигея) площею 32,7 кв. км з 2007 року. Будівництво та введення в експлуатацію газопереробного комплексу на цьому родовищі завершилися на початку 2021 року, а постачання комерційного газу почалися в квітні 2021.

Дочірньою компанією JKX в Україні є ТОВ «Полтавська газонафтова компанія» — одна з найбільших недержавних нафтогазовидобувних компаній. Володіє п'ятьма ліцензіями на видобуток і однією — на геологічне вивчення, зокрема на дослідно-промислову експлуатацію.

Компанія також володіє 6 виробничими ліцензіями в Угорщині, які також виставлено на продаж: цьогоріч у липні було підписано лист щодо намірів із новим потенційним покупцем. Вартість очікуваної цьогоріч угоди — близько $3 млн.

Контекст. Віталій Хомутиннік продав 19,97% акцій JKX Oil&Gas з активами в Україні та Росії компанії Bridgewater Holdings Corp, кінцевим бенефіціаром якої виступає Олександр Шнир.

Іншими великими акціонерами JKX є Eclairs Group Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова — 27,54% акцій, Neptune Invest&Finance Corp — 12,98%, Keyhall Holding Ltd. — 11,45% і Interneft Ltd. — 6,16%.

Коментарі

Всі новини