Китай вирішив відкрити свій ринок для американського СПГ замість російського

Китай заявив, що надасть митні пільги на майже 700 найменувань американських товарів, включно із сирою нафтою та скрапленим природнім газом (СПГ), задля ослаблення торгової напруженості.

Як повідомляє галузеве видання Natural Gas Intel, товари із США не обкладатимуться загороджувальними митами з 2 березня, пільги діятимуть протягом року.

У межах першої фази торгової угоди Китай зобов’язався купити американських товарів протягом наступних двох років на $200 млрд, зокрема енергоносіїв — на $50 млрд. За підрахунками аналітиків, якщо сторони дотримуватимуться умов угоди, вже наступного року США стануть ключовим постачальником енергоресурсів до Китаю, обігнавши РФ. Експерти вважають, що за умови зниження мит, КНР може зосередитися на поставках з Америки, що вдарить по експорту з Австралії, Катару та Росії.

За даними аналітичної компанії Kpler, китайський імпорт газу зараз на 17% нижчий за аналогічний період роком раніше. За останній тиждень зросла кількість відмов китайських компаній від уже законтрактованих обсягів СПГ у зв’язку з епідемією коронавірусу. На тлі суттєвого падіння попиту та входу на китайський енергетичний ринок американського СПГ російські компанії, які постачають в Китай як зріджений, так і трубопровідний газ, відчують конкуренцію вже на початку березня.

Контекст. У грудні Міністерство комерції КНР повідомило про погодження першої фази торговельної угоди зі США, згідно з якою передбачається поетапне скасування американських мит на китайські товари. 15 січня 2020 року сторони її підписали. В адміністрації Дональда Трампа неодноразово наголошували, що не скасовуватимуть мита до погодження другої фази угоди, адже вони є своєрідною гарантією того, що переговори триватимуть.

На початку лютого Китай вирішив знизити мита на імпорт низки товарів зі США на суму $75 млрд заради сприяння здоровому та стабільному розвитку китайсько-американських економічних і торгових відносин.

Читати на The Page

5 ключових особливостей Apple MacBook Air 2025

новини компанії