Facebook Pixel

Китай успішно випробував на людях вже другу вакцину від COVID-19

Вакцина, розроблена в пекінському відділенні CNBG. Фото: «Сіньхуа»

Вакцина, розроблена в пекінському відділенні CNBG. Фото: «Сіньхуа»

Китайська держкомпанія China National Biotec Group (CNBG), яка розробляє відразу дві можливих вакцини від коронавірусу, повідомила 28 червня про оптимістичні результати тестування однієї з них на людях. Про це повідомив «Інтерфакс» з посиланням на місцеві ЗМІ.

У компанії відзначили, що за попередніми даними, вакцина, створювана пекінським підрозділом CNBG, сприяла виробленню антитіл від коронавірусу у всіх 1120 здорових людей, кому ввели препарат.

В середині червня CNBG повідомила, що ще одна з вакцин, тестованих її підрозділом в Ухане, викликала безпечне вироблення антитіл «на високому рівні» в учасників випробувань.

Telegram Logo

Минулого тижня у компанії повідомили про отримання дозволу на проведення третьої – фінальній стадії випробування вакцини в ОАЕ. Але не уточнили, яка саме вакцина буде випробовуватися там.

Сумарний річний обсяг виробництва двох заводів CNBG складе від 200 до 220 мільйонів доз вакцини.

Так виглядає одна з виробничих ділянок CNBG. Фото: Assets Supervision and Administration Commission

e01aea4a-aff2-11ea-a77b-87dc2115315d-image-hires-105510.jpg

Контекст. У Китаї офіційно схвалена розробка одразу восьми прототипів вакцин від коронавірусу, країна лідирує зараз у світі в цій сфері.

Однак поки що жодна з розроблюваних у світі вакцин не доведена до третьої стадії: для цієї фази випробувань потрібні тисячі учасників, а дослідження повинне вестися в країні, де вірус широко поширений, тобто в природному оточенні.

Китай нині не вважається підходящим місцем для такого випробування, бо там значно скоротилася кількість пацієнтів з COVID-19, і було б важко визначити, чи може вакцина дійсно запобігти захворюванню випробуваного.

Раніше CNBG заявляла, що досягла угоди з Instituto Butantan в Бразилії про підготовку та проведення третього етапу клінічного дослідження.

Коментарі

Всі новини