Кабінет міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», якою спростив отримання дозволів і розширив перелік видів користування надрами.
Уряд вніс зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30 травня 2011 року № 615, схваливши у новій редакції шляхом удосконалення його положень, йдеться у повідомленні Мінекоенерго.
«Ми виключаємо узгодження з обласними радами для надр загальнонаціонального значення з процедури отримання спеціальних дозволів», — зазначив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, коментуючи документ.

Вважається, що це створювало додаткові корупційні ризики і блокувало розвиток недровидобутку.
«Але важливо дотримуватися екологічного законодавства, тому інвесторам заборонено починати діяльність на ділянках до проходження процедури і отримання висновку з оцінки впливу на навколишнє середовище», — підкреслив міністр.
Основні зміни, викладені в документі, полягають у наступному:
- виключається необхідність узгодження з обласними, Київською та Севастопольською міськими радами, Радою міністрів АРК надання надр у користування для корисних копалин загальнодержавного значення та для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;
- розширено перелік видів користування надрами, на які можна отримати спеціальний дозвіл, а саме: геологічне вивчення бурштиноносних надр, зокрема дослідно-промислова розробка родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка родовищ);
- врегульовано процедуру узгодження надання надр у користування ділянками надр в районі проведення антитерористичної операції і/або здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, здійснюваних шляхом проведення Операції об'єднаних сил;
- передбачено можливість подачі заяви та документів для отримання дозволу без проведення аукціону в електронній формі через Електронний кабінет надрокористувача, що дозволить реєструвати заяви на отримання адміністративних послуг.
Раніше Олексій Оржель назвав основні заходи, які уряд пропонує для врегулювання питань з розробки родовищ бурштину.
Додатково. Олександр Петров і Віталій Якименко, партнери з володіння мережею супермаркетів «АТБ» з Геннадієм Буткевичем, у листопаді 2019 року стали власниками компанії «Ліра Майн Мінералз» з видобутку золота.