Вакцинація, пенсійна реформа, МВФ і відставка. Головне з інтерв'ю Шмигаля

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: сайт Кабміну

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: сайт Кабміну

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», у якому розповів про вакцинацію українців, консультації з Міжнародним валютним фондом щодо газу, накопичувальну пенсійну систему, фондовий ринок та інше. The Page публікує головне.

Вакцина проти коронавірусу в Україні

За словами Шмигаля, Україна веде переговори щодо постачання вакцин проти коронавірусу із шістьма виробниками.

«Ми ведемо переговори із шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров'я як офіційна легалізована вакцина. Сьогодні є можливість вибирати з трьох вакцин, і, найімовірніше, у перших партіях, які надійдуть до країни, будуть саме три різні вакцини».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Він також додав, що вакцина в Україні буде не пізніше, ніж у лютому 2021 року. За словами Шмигаля, вакцинація проти COVID-19 на комерційній основі відбуватиметься в Україні паралельно з державною.

Telegram Logo
Quote«Тільки-но вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх у країну. Далі — це вже питання до цих компаній, вони також ведуть свої переговори й укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією», — заявив він.

Консультації з МВФ щодо газу

За словами глави уряду, Кабмін і «Нафтогаз» активно консультуються з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо заходів державного регулювання на ринку газу.

Quote«Звісно, місія МВФ очікуватиме на кінцевий документ, щоб переконатися, що ми дійсно повертаємося до тарифного регулювання. Я впевнений, що місія МВФ завершить свою роботу в Україні й ми будемо рухатися з ними далі так, як і планували», — сказав Шмигаль.

Він також пояснив, що обмеження ціни на газ для населення та підприємств теплокомуненерго в розмірі 6,99 грн за кубометр з урахуванням ПДВ вводять тимчасово — на два місяці. Таке рішення пов'язане з наявними перекосами на ринку, але Україна не збирається повертатися до режиму спецзобов'язань, від якого відмовилася в рамках програми поточної співпраці з МВФ — stand by.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ба більше, за словами Шмигаля, влада обговорює з Фондом перехід від місячного контракту на постачання газу до річного як контракту за замовчуванням. Це пов'язано з тим, що побутові споживачі звикли до фіксованого тарифу.

«Ці аргументи теж сприйняті Фондом. З ними також спілкувався «Нафтогаз» і запевнив, що покладання спеціальних зобов'язань не відбувається й неринкові механізми ми не використовуємо. Тому вважаю наше співробітництво абсолютно конструктивним».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Накопичувальна пенсійна система в Україні

Шмигаль розповів, що розраховує на ухвалення закону про впровадження в країні накопичувальної пенсійної системи 2021 року. За його словами, Кабмін і Міністерство соціальної політики розробили стратегію введення накопичувальної пенсійної системи, узгодивши всі нюанси з профільним комітетом Верховної Ради.

Quote«Зараз це питання перебуває в законодавчій площині. Відповідний проєкт закону підготовлений, будемо просити парламентаріїв ухвалити його якомога швидше, щоб цього року накопичувальна пенсійна система була введена», — сказав він.

Фондовий ринок в Україні

Глава уряду також назвав злочином відсутність в Україні цивілізованого фондового ринку. За його словами, Нацкомісія із цінних паперів і фондових ринків підготувала презентацію спільно з USAID, ЄБРР і Американською торговельною палатою, які готові виділити фінансування.

Quote«Ми хочемо, щоб нормальний фондовий ринок запрацював через рік. Але там маса законодавчої роботи. Тому з огляду на всі нюанси бюрократії для повноцінної роботи може знадобитися три роки», — зазначив Шмигаль.

Зміна уряду в Україні

На питання про те, чи варто очікувати кадрові перестановки в уряді найближчим часом, Шмигаль відповів, що повної або часткової зміни складу уряду України найближчим часом не передбачається.

«Звісно, зміна складу уряду — це прерогатива парламенту і президента. Щодо заміни членів урядової команди, то я завжди говорю, що з часом усі завершують свою каденцію на тій чи іншій посаді. Тому коли цей час прийде, ми будемо про це говорити. Сьогодні вести розмову про це некоректно».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Він також додав, що опозиція завжди бореться за владу, а остання завжди має бути під тиском опозиції, оскільки в цьому й полягає принцип демократії. Він також додав, що такий політичний складник привносить свій еволюційний складник в ефективний рух країни.

Контекст. Раніше The Page писало про те, що Шмигаль дав інтерв'ю виданню «Українська правда», у якому розповів про безробіття в Україні, карантин «вихідного дня» та локдаун, вакцину проти коронавірусу в країні й чому 2020 року не відбулася велика приватизація.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини