Хороший прогноз врожаю соняшнику підтримав рейтинг агрохолдингу Веревського

Андрій Веревський. Фото: «Кернел»

Андрій Веревський. Фото: «Кернел»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги українського агрохолдингу «Кернел» в іноземній і національній валюті на рівні «BB-», прогноз — «Стабільний».

Підтвердження рейтингу відображає очікування, що компанія збереже високу частку експортного прибутку (95% EBITDA в 2020 фінансовому році) і продовжить активне рефінансування боргу, йдеться в повідомленні.

За оцінками Fitch, «Кернел» покаже рекордно високий показник EBITDA в 2020 фінансовому році — $412 млн. Це буде обумовлено рекордним урожаєм соняшнику в Україні і більш високими середніми цінами на соняшникову олію протягом року. У розрахунку на тонну EBITDA перевищить $90 в порівнянні з $62 торік. Очікується, що прибуток холдингу виросте також завдяки значному внеску бізнесу з перевалки та хорошій рентабельності в сільському господарстві.

Telegram Logo

В основу прогнозу також закладені припущення про капітальні інвестиції $240-250 млн в 2020 і 2021 роках, які будуть спрямовані на зростання потужностей портових терміналів, будівництво заводу з переробки олійних на Західній Україні і когенераційних станцій. Після цього інвестиції становитимуть $70-80 млн на рік.

Контекст. «Кернел» — найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. Вертикально інтегрована структура холдингу включає в себе виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Холдинг завершив 2019 фінансовий рік (липень-2018 — червень-2019) з чистим прибутком $179 млн, що в 3,2 рази більше, ніж в 2018-м. Виручка зросла на 66% — до $3,99 млрд, EBITDA — на 55%, до $346 млн.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером «Кернел» через Namsen LTD є Андрій Веревський з часткою 39,16%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини