Facebook Pixel

«Талібан» прийшов. Національна валюта Афганістану сягнула дна

На тлі політичних потрясінь в Афганістані та захоплення країни талібами її національна валюта впала до рекордно низького рівня. Як повідомляє Bloomberg, 17 серпня афгані впав на 1,7% — до 83,5 за долар США.

blu.png

Заворушення в Афганістані перекинулися також і на ринки Пакистану. Суверенні доларові облігації Пакистану з терміном погашення у 2031 році знизилися майже на 2 центи в понеділок, що стало найбільшим падінням з того часу, як уряд оцінив облігації в березні. Згідно з індексом Bloomberg Barclays, пакистанські доларові облігації в понеділок втратили найбільше в Азії. 17 серпня папери виросли на 0,2 цента за долар — до 100,5 цента.

Видання зазначає, що інвестори стурбовані будь-яким впливом на закон і порядок в Пакистані, а також тим, що «глобальні сили спробують ізолювати цю країну» через її ймовірну підтримку талібів.

Контекст. Через останні події з країни був змушений тікати в.о. голови центробанку Аджмал Ахмаді. Він вилетів із Афганістану в неділю після захоплення Кабула.

Ще в червні з Афганістану втік глава центрального банку країни Абдул Кадір Фітрат. Уже із США він пояснив, що не мав змоги подати у відставку в Кабулі, оскільки там йому загрожувала небезпека.

Більша частина афганських золото-валютних резервів зберігається поза межами країни. В Білому домі вже заявили, що «Талібан» не зможе отримати доступ до активів Центробанку Афганістану, які знаходяться у США. На додачу, американці можуть заблокувати допомогу Афганістану від МВФ та Всесвітнього банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉