Гральний бізнес: Саакашвілі розповів про Клондайк в Україні

Голова Виконавчого комітету Нацради реформ Михайло Саакашвілі провів онлайн-зустріч з главою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією, головою комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данилом Гетманцевим, а також з представниками парламенту та бізнесу щодо прийняття закону про гральний бізнес. На думку Саакашвілі, його потрібно легалізувати, адже зараз дивіденди від нього отримує не держбюджет у вигляді податків, а «кришувателі».

«Однак його потрібно легалізувати правильно. У нас є кілька міркувань з цього приводу. Перше — не можна допускати створення окремої комісії-регулятора, яка вибиватиме податки з бізнесу. Ми пропонуємо залишити її функцію Міністерству фінансів на технічному рівні. Друге — податок з обороту в розмірі 10%. Не можна допускати можливі маніпуляції з цими відсотками. Тому ми пропонуємо щорічно стягувати фіксовану ліцензію і платити заздалегідь. Тих, хто побудує, наприклад, готель, можна звільняти від плати за ліцензію. Завдяки цьому можна розвинути зони в Україні, які не використовуються».

Михайло Саакашвілі

Михайло Саакашвілі

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ

На думку Виконавчого комітету реформ, за їхньою схемою Україна може отримувати близько $230 млн на рік. Якщо ж країна піде за схемою, що прописана в законопроєкті зараз, вона отримає максимум $40 млн і величезну кількість корупційних годівниць.

Telegram Logo

Контекст. Законопроєкт № 2285-д у першому читанні Верховна Рада підтримала 16 січня.

Раніше Саакашвілі розкрив ймовірність корупційних ризиків у законопроєкті №2285-д, який покликаний врегулювати гральний бізнес. Про це він повідомив у листі на ім'я голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини