Facebook Pixel

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Днями почне роботу робоча група з доопрацювання тексту законопроєкту6490 про внесення зміни до Митного кодексу України щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів до другого читання. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Quote«Тільки перезавантаження митниці в цілому за моделлю перезавантаження БЕБ із призначенням професійного політично незалежного керівника — єдиний вірний шлях до ліквідації системної корупції, включно із біполяркою окремих правоохоронців, вимушених системно працювати по обидві боки корупційного фронту, цементуючи корупцію круговою порукою», — зазначив нардеп.

За його словами, сезон обшуків на митниці «не може не захоплювати своїми масштабами та різноманіттям залучених правоохоронних органів».

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Але протистояти системній корупції не в змозі навіть масові обшуки. Тому до кінця цього тижня робоча група обіцяє підготувати текст законопроєкту №6490 до другого читання на 100% з аналогічним підходом — повним перезавантаженням за моделлю закону про БЕБ.

Quote«Якраз буде цікаво подивитися, хто ж з'явиться з урядовців і почне розповідати, що «митниця це інше», — зазначив нардеп Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що 9 липня Офіс Генпрокурора спільно з СБУ повідомили про викриття топ-посадовців Департаменту Держмитслужби, які «обклали даниною» регіональні митниці. На систематичному вимаганні та одержанні неправомірної вигоди були затримані:

  • керівник Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби;
  • його заступник;
  • заступник начальника регіональної митниці.
Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Митницю перезавантажать за прикладом БЕБ

Quote«За даними слідства, згадані посадовці організували схему систематичного вимагання та одержання хабарів від керівників регіональних митниць. Щомісяця вони вимагали грошові кошти від підлеглих за не створення штучних перешкод в їх діяльності та «прикриття» допущених працівниками порушень», — йдеться у повідомленні.

Розслідування тривало протягом року. За цей час були задокументовані щонайменше вісім таких передач грошових коштів.

Quote«Цинізм ситуації полягає в тому, що саме на підрозділ відомчої безпеки та контролю покладене завдання щодо боротьби з проявами корупції на митниці, а його керівник фактично запустив корупційний механізм та збирав данину з регіональних митниць», — наголосив генпрокурор.
Подякувати 🎉