Facebook Pixel

Гонтарєва розповіла, як закрити діру в бюджеті України на 298 млрд грн

$5 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ), $1,7 млрд від Європейського Союзу і $1,2 млрд від Світового банку допоможуть Україні впоратися з дефіцитом бюджету в розмірі 298 млрд грн. Якщо швидко отримати перший транш від Фонду, то дуже скоро країна зможе повернутися на міжнародні ринки запозичень за нормальною ціною.

Про це в інтерв'ю liga.net заявила ексглава Національного банку, а нині співробітниця Лондонської школи економіки, Валерія Гонтарєва.

«Якщо ми будемо нормально себе поводити і у нас буде стабільна ситуація, до нас прийдуть на внутрішній ринок. Тільки-но інвестори почнуть повертатися, до нас прийдуть і на зовнішній ринок. Плюс на локальному ринку наші банки, що мають величезні портфелі паперів, які ми їм надали на рекапіталізацію, зможуть їх закласти. Й інші банки теж зможуть. Але не треба нікого «нагинати». Це повинні бути ринкові механізми, вони повинні хотіти це зробити».

Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва

Ексглава НБУ

Вона розповіла, що зараз банки мають дуже багато ліквідності, а саме 200 млрд грн, а також великі портфелі ОВДП, під які вони без проблем можуть отримати додаткову ліквідність через стандартні інструменти рефінансування Нацбанку.

Quote«Якщо якийсь банк захоче купувати ОВДП на ринкових умовах, він може прийти, закласти свої наявні папери та купити нові. Що він зробить, якщо купить нові? Профінансує бюджет», — додала Гонтарєва.

Контекст. Державний бюджет за перший квартал цього року зведений з дефіцитом 32,7 млрд грн, за загальним фондом він склав 37,5 млрд грн.

Міжнародний валютний фонд приготувався виділити Україні кредит на $5 млрд. Ці гроші підуть до держбюджету на фінансування його дефіциту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉