Недостатній споживчий попит став головним обмежуючим фактором роботи підприємств.
Це сталося вперше за історію досліджень з 2010 року, про що заявили 45% респондентів в дослідженні НБУ «Ділові очікування підприємств України за II квартал 2020», повідомляє Експертна платформа НБУ.

При цьому фактор дорогої сировини і матеріалів, який довгий час був бар'єром номер один, став лише четвертим за значенням — 30% відповідей.
Факторами 2 і 3 в II кварталі 2020 го бізнес назвав брак оборотних коштів (33,9% відповідей) та занадто високі ціни на енергоносії (31,3%).
Остання відповідь виглядає дещо дивно — саме в цей період на європейському ринку нафти і газу склалися мінімальні ціни на тлі скорочення глобального попиту. Цілком ймовірно, що високі ціни на енергоносії в Україні склалися через монопольного становища постачальників. Таким чином, можна тримати ціни на природний газ і моторне паливо на високому рівні, не залежно від цінових коливань на зовнішніх майданчиках.

Реальний ВВП України за підсумками 2019 року збільшився на 3,2%. Таким чином, зростання економіки сповільнилося в порівнянні з попереднім роком — за підсумками 2018 року він склав 3,4%.
Згідно з прогнозом МВФ, ВВП України в 2020 році впаде на 7,7%.