Офіс Генпрокурора просить Печерський районний суд Києва обрати затриманому Роману Гринкевичу, сину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який разом із батьком є фігурантом справи про постачання для ЗСУ неякісного одягу на 1 млрд грн, запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави в 500 млн грн.
Про це розповіла речниця Офісу Генерального прокурора (ОГП) Надія Максимець у коментарі «РБК-Україна».
За її інформацією, прокуратура внесла клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 500 млн грн.

Що відбувається на судовому засіданні у справі Ігоря Гринкевича 22 січня 2024
Захист Гринкевича подав клопотання до апеляційного суду для визначення підсудності.
Прокурор Ярослав Гаврищук заявив, що вважає це затягуванням судового процесу, і наголосив, що обвинувачення проситиме суд відправити Романа Гринкевича під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі понад 500 млн грн.
«Він може переховуватися, знищувати документи, впливати на свідків. Вчинити інше кримінальне правопорушення. Він не з'являвся до слідчого з повістками», — підкреслив прокурор.
Гаврищук додав, що, за даними слідства, бізнесмен Ігор Гринкевич, батько Романа Гринкевича, визначив співучасників та зорганізував їх. Він стверджує, що на Романа, як співорганізатора, покладались керівництво компанією, використання зв'язків та залучення на приймання товарів.
«Роман погодився на участь відведених функцій. Він увійшов до створеної Ігорем організації. В січні-лютому 2023 Гринкевич спільно з іншими, з січня по грудень 2023 року, завдали збитків на загальну суму понад 94 млн грн», — зазначив він.
Суд дозволив Роману Гринкевичу сісти поруч із адвокатом, а не за скляним загородженням.
Станом на 21:30 24 січня судові дебати тривають.
Що відомо про справу Гринкевичів?
Нагадаємо, за версію слідства, бенефіціар трьох підприємств — Ігор Гринкевич — створив злочинну організацію з метою заволодіння бюджетними коштами. Її учасники уклали договори із Міноборони на постачання військового одягу для ЗСУ. Проведені експертизи показали, що поставка неякісного одягу завдала державі в особі Міноборони шкоди на понад 934 млн грн.
17 січня працівники ДБР повідомили про підозру одному з найбільших підрядників Міноборони Ігорю Гринкевичу. Його підозрюють у крадіжці майже 1 млрд грн на закупівлях одягу та білизни для ЗСУ.
Міноборони розірвало контракт на постачання продуктів із «Трейд лайнс рітейл», яка належить Гринкевичу.
18 січня Романа Гринкевича, сина підозрюваного, оголосили в розшук. За даними ДБР, він не перетинав кордон, тож правоохоронці закликали повідомити про його місцеперебування.
Вранці 22 січня працівники ДБР у Одесі затримали Романа Гринкевича при спробі виїхати за межі країни.