Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російська пропаганда зв'язала «облаву» ФСБ на екстремістів із Україною: що відбувається

Співробітники Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ) затримали 16 громадян, котрі начебто є прихильниками української молодіжної радикальної групи, яка нібито організовувала мітинги за Олексія Навального. Затримані, згідно з повідомленням ФСБ, пов'язані з низкою злочинів та брали участь у підготовці підривів адміністративних будівель.

Зокрема, їх звинувачують у пропаганді екстремізму та підготовці збройних нападів на громадян. Про це повідомила пресслужба ФСБ.

Йдеться про групу «Маніяки. Культ убивць» (МКУ), яку російські ЗМІ вважають українською організацією неонацистського спрямування.

Крім того, у ФСБ заявили, що діяльність затриманих координували з України, а саме хтось на ім'я Єгор Краснов. За словами служби безпеки, під час затримання були вилучені холодна зброя та дані про вже скоєні та заплановані злочини. Зокрема, затримані начебто відправляли Краснову відеозвіти про скоєні злочини.

Затримання відбувалися в Іркутську, Краснодарі, Саратові, Тамбові, Тюмені, Читі, Анапі, Пущино у Московській області та Переславлі-Заліському у Ярославській області.

Однак, як писало BBC.Росія, російські ЗМІ жодного разу не згадували про угруповання МКУ до січня 2021 року. Після повернення у січні Олексія Навального з Німеччини прокремлівські ЗМІ почали пов'язувати цю організацію з протестами у Москві.

Зокрема, Telegram-канали «Рокот» та «Кремлевская прачка», а потім й газета «Аргументы и факты» та телеканал «Россія-24» написали, що за мітингами у столиці РФ стоїть СБУ та рух МКУ.

Ба більше, у березні російські ЗМІ заявляли про затримання осіб, які пов'язані з МКУ. Однак група фактчекерів StopFake спростувала, що вони зв'язані з радикальним угрупованням.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини