ФОПи під Радою звинувачують Гетманцева в усіх проблемах. Хто їх привів і чого вони вимагають?

Під Радою пікет підприємців. Фото: Facebook/SaveФОП

Під Радою пікет підприємців. Фото: Facebook/SaveФОП

Біля будівлі Верховної Ради в Києві проходить акція «SaveФОП». Підприємці виступають проти введення касових апаратів і вимагають ухвалити низку законопроєктів, які збережуть спрощену систему оподаткування. Про це повідомляється на сторінці «Підприємці України» у Facebook.

«У понеділок, 28 вересня, о 9:30 відбудеться пікет Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому розглядатимуться законопроєкти №3853-1 №3853-2 щодо збереження та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності! [...] Ці законопроєкти внесені до порядку денного засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики», – йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

Водночас протестувальники звинувачують главу профільного парламентського комітету Данила Гетманцева, який є одним з ініціаторів цих законопроєктів, які спрямовані на «детінізацію бізнесу», у тому, що, на їхню думку, закони Гетманцева ведуть до корупційних ризиків.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

З початку нового 2021 року підприємці мають встановити в себе касові апарати і вести звітність. Будь-яка помилка каратиметься штрафом. Усе це, за словами підприємців, коштуватиме їм чималих грошей.

«Нав'язування мені обов'язкового використання фіскального РРО призведе до того, що мої товари подорожчають на 20-30% (витрати на облік і звітність для мене є істотними) і я не зможу працювати легально. Я не хочу переходити в тінь», – говорять учасники акції.

Однак, за даними журналіста-розслідувача Євгена Плінського, протести – це бізнес-схема.

«За протестами стоїть великий і схемний бізнес, по якому б'ють ці закони. Використовуючи дрібних ФОПів, які не дуже розбираються в тому, що відбувається, і так само користуючись послугами професійних авантюристів і активістів, вони створюють картинку народного протесту», – пише він.

Контекст. На початку серпня 2020 року набув чинності закон, який спрощує роботу ФОПів. Зокрема, ним скасовується обов'язковість ведення паперової книги обліку доходів для підприємців.

На початку серпня приймання заяв на реєстрацію підприємців і юридичних осіб тимчасово зупиняли у зв'язку із запуском нового програмного забезпечення Єдиного державного реєстру.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини