Facebook Pixel

Низка країн припинила щеплювати чоловіків до 30 років вакциною Moderna

Фінляндія, Данія та Швеція припинили вакцинувати молодих чоловіків вакциною Moderna – причини. Фото: Flickr

Фінляндія, Данія та Швеція припинили вакцинувати молодих чоловіків вакциною Moderna – причини. Фото: Flickr

Спочатку Швеція та Данія, а відтепер і Фінляндія вирішили припинити проводити щеплення чоловікам віком до 30 років вакциною проти коронавірусу Spikevax, яку випускає компанія Moderna. Як повідомляє Reuters, причина криється у ризику появи у цієї категорії населення побічного ефекту – запалення серця.

«Скандинавське дослідження за участю Фінляндії, Швеції, Норвегії та Данії показало, що чоловіки віком до 30 років, які одержували Moderna Spikevax, мали трохи вищий ризик розвитку міокардиту, ніж інші», — заявив Міка Салмінен, директор фінського інституту охорони здоров’я.

Натомість у цих країнах пропонуватимуть відповідній категорії людей імунізуватися вакциною Pfizer.

Telegram Logo

В Moderna про рішення Фінляндії, Данії та Швеції знають. Представники компанії наголошують, що у разі, якщо побічні ефекти виникають, то проходять у легкій формі.

«Ризик міокардиту значно збільшується для тих, хто заразився COVID-19, і вакцинація — найкращий спосіб захиститися від цього», — підкреслили в Moderna.

Контекст. Дослідження, проведене скандинавськими країнами, ще не було рецензовано та опубліковано. Органи охорони здоров'я Фінляндії, Данії та Швеції повідомили, що направили отримані результати до Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) для подальшої оцінки.

Цьогоріч влітку EMA встановило, що дійсно в рідкісних випадках у молодих чоловіків може виникати міокардит після введення другої дози м-РНК- вакцини Comirnaty (Pfizer/BioNTech) та Spikevax (Moderna).

Коментарі

Всі новини