Facebook Pixel

«Енергоатом» закликав НКРЕКУ не підвищувати тарифи на передачу енергії для ВІЕ

НАЕК «Енергоатом» закликав НКРЕКУ відмовитись від підвищення тарифів на транспортування електроенергії з 1 січня 2022 року для виплат ВДЕ через загрозу виникнення кризи неплатежів.

«Енергоатом», який з початку роботи нового ринку сумлінно виконує свої зобов'язання, забезпечуючи населення доступною та чистою енергією, не згоден із підвищенням зазначених тарифів та закликає НКРЕКУ залишити їх на чинному рівні», — повідомляється на сайті компанії.

Заплановане НКРЕКП зростання тарифу з 1 січня 2022 року:

  • на передачу електроенергії на 20%;
  • послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 58%;
  • на розподіл другого класу напруги на 16,5%;
  • тарифи на постачальників універсальних послуг на 14%.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак збільшення тарифів на транспортування е/е за відсутності джерел фінансування призведе до низки негативних наслідків.

Зокрема, тарифний дисбаланс на ринку е/е, виникнення кризи неплатежів, руйнування існуючої моделі ПСО та підвищення ціни кіловат-години для непобутових споживачів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додаткове фінансове навантаження на сам НАЕК щодо виконання ПЗГ у січні-квітні 2022 року становитиме 6 млрд грн, які наразі не мають джерела покриття.

«Діючі механізми взаємин між виробниками електроенергії, ДП «Гарантований покупець» та постачальниками універсальних послуг також будуть зруйновані. Адже у разі виникнення боргу (неплатежів) постачання електроенергії ПУУ для потреб населення припиниться», – спрогнозували НАЕК наслідки від підвищення тарифів.

За інформацією компанії, «Енергоатом» у рамках виконання ПЗГ перед населенням сплатив «ГарПоку» у вигляді різниці між ринковою та фіксованою ціною е/е для населення у жовтні цього року 6,1 млрд грн.

У листопаді та грудні прогнозна вартість послуги із забезпечення населення доступної е/е становитиме для НАЕК відповідно 9,1 млрд грн та понад 10 млрд грн.

Позиція «Енергоатому» суперечить зобов'язанням України перед МВФ. Фонд послідовно змушує Україну виплачувати власникам ВІЕ-генерації компенсацію за вкрай дорогим «зеленим» тарифом.

З тексту оновленого меморандуму з МВФ, виплату доходів власникам ВІЕ-генерації має бути забезпечено за рахунок встановлення достатнього тарифу на передачу електроенергії для «Укренерго». За його рахунок фінансується різниця між ринковою ціною електроенергії та законодавчо встановленими «зеленими» тарифами.

НКРЕКУ на засіданні 1 грудня планує затвердити тариф на передачу е/е для «Укренерго» на 2022 рік до 356,90 грн/МВт·год, що на 21% вище від тарифу, що діє у 2021 році, 293,93 грн/МВт·год.

Коментарі

Всі новини