В Україні у тестовому режимі запустили національну електронну систему вантажних транспортних перевезень (е-ТТН). Про це розповів заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
Проєкт е-ТТН: навіщо він потрібен
Впровадження системи електронних товарно-транспортних накладних має на меті оптимізувати та забезпечити прозорість всіх кроків процесу перевезення. Це своєю чергою спростить взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем (усі операції стануть доступні учасникам online).
«В країні нарешті зʼявиться єдина база даних документів е-ТТН, що дозволить істотно спростити і пришвидшити логістичні процеси, а також дати єдиний метод контролю наявності таких документів усіма сторонами», — розповів Найєм.
Міністерство інфраструктури запустило сайт e-ttn.miu.gov.ua, на якому зібрано усю інформацію про систему е-ТТН. Зокрема, завдяки ньому можна ознайомитись із переліком провайдерів, які вже долучились до проєкту та отримати інструкції для користувачів та провайдерів.
Коли е-ТТН стане обов’язковою для всіх учасників перевезень
Початково планувалось, що використання електронної форми ТТН для всіх транспортних перевезень стане обов'язковим з 1 серпня 2022 року. Свої корективи у плани внесло російське повномасштабне вторгнення, роботу над проєктом було призупинено. За словами Найєма, орієнтовно це може статись у серпні 2023 року.
«Електронна форма накладних в перспективі має замінити паперову і стати обов’язковою для всіх учасників перевезень – відправників, отримувачів і транспортних компаній. Це станеться не раніше липня наступного року. До того часу ми вийдемо на ринок без поспіху і з впевненістю, що ми надаємо перевірений ефективний продукт, а бізнес та провайдери перевірять е-ТТН в тестовому режимі», — зазначив він.
Хто вже приєднався до проєкту
Як свідчать дані порталу проєкту, до нього станом на сьогодні приєднались Kernel, Novus, «АТБ» та «Три ведмеді».
Електронні товарно-транспортні накладні також вже тестують провайдери електронного документообігу. Серед них: сервіс електронного документообігу Вчасно, AgriChain, Deals, Zozengo, Comarch, InnLogist, Doc.Smart-Era та інші.