Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Новий експортний коридор. 18 тис. тонн української кукурудзи доправлено в порт Іспанії

Фінське торгове судно Alppila прибуло в порт Ла-Корунья в Іспанії, уперше доставивши збіжжя Балтійським морем. Фото: Getty Images

Фінське торгове судно Alppila прибуло в порт Ла-Корунья в Іспанії, уперше доставивши збіжжя Балтійським морем. Фото: Getty Images

Вантажне судно Alppila з 18 тисячами тонн української кукурудзи прибуло вранці 13 червня в порт Ла-Корунья на північному заході Іспанії.

Як повідомило агентство CNN із посиланням на пресслужбу порту, це перша партія українського зерна, що досягла північного заходу Іспанії морем за допомогою «нового морського маршруту через Балтійське море, щоб уникнути блокади російським флотом портів України на Чорному морі з початку війни» в лютому цього року.

У заяві регіональної групи виробників кормів для тварин із Галісії Agafac уточнили, що «невелика кількість кукурудзи виїхала із західної України вантажівками до Польщі та Румунії».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Кукурудзу завантажили на корабель у польському порту Свіноуйсьце на Балтійському морі, наголосили в компанії.

Quote«Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона відновлює можливість імпортувати все, що можливо, з України», — розповів CNN телефоном директор Agafac Бруно Біде.

За словами Біде, йому невідомо, чи прибувала українська кукурудза до інших іспанських портів із початку вторгнення росії в Україну.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зазвичай Agafac щороку імпортує 40% кукурудзи з України в період із січня до червня, що є частиною загального обсягу в розмірі 1 млн тонн кукурудзи, який вона щорічно імпортує для корму худоби.

За даними сайту vesselfinder.com, Alppila — вантажне судно під фінським прапором, яке перебувало у Свіноуйсьце наприкінці травня, потім зробило зупинки у двох німецьких портах, а в понеділок прибуло в порт Ла-Корунья.

The Page напередодні писало про те, що за умов морської блокади РФ Україна налагодила два канали експорту зерна – через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

В українському МЗС зазначають, що маршрути не є ідеальними, але Україна робить усе можливе для їхнього розвитку.

Коментарі

Всі новини