Китайська економіка швидко повернеться до своїх потенційних темпів зростання, і в найближчі три місяці відбудеться значне покращення.
«Економічні показники, швидше за все, покажуть значне поліпшення в другому кварталі, і економіка Китаю повернеться до потенційного рівня виробництва досить швидко», — сказав заступник голови Народного банку Китаю Чень Юлу, повідомляє Bloomberg.
Він повторив раніше взяті зобов'язання НБК з підтримки стабільного зростання кредитування і ефективному використанню цільового підходу пом'якшення центрального банку. При цьому нові заходи зі згладжування наслідків економічного падіння оголошені не були.
«Грунтуючись на даних про платежі, депозити і кредити реальний сектор економіки Китаю демонструє ознаки поліпшення з початку березня», — уточнив Чень Юлу.
За його словами, НБК продовжить направляти фінансування приватним і невеликим компаніям, а також тим, які мають вирішальне значення для ланцюжків поставок.
МВФ також підтвердив мляве відновлення економіки Китаю. Більшість великих китайських компаній відновили роботу.
У той же час центробанк КНР не має наміру переглядати валютний курс і китайська валюта продовжить залишатися на рівні близько 7 юанів за долар США.
Контекст. У лютому економіка КНР отримала сильний удар від карантину, введеного у зв'язку з поширенням COVID-19. Це призвело до історичного спаду за всіма економічними показниками, оскільки карантин зупинив рух товарів і робітників та привів до охолодження економіки.
Хоча економічна активність відновилася, вона все ще не повернулася на нормальний рівень, оскільки багато підприємств сфери послуг зазнають труднощів, і перспективи для експортерів залишаються похмурими, оскільки спалах епідемії зачіпає інший світ.
Рівень безробіття в КНР в березні значно виріс на 6,2%, що вказує на стримуючі фактори для місцевого споживання в майбутньому.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю