В Україні 19 березня 2024 року стартує міжнародний проєкт EDU 3.0, що спрямований на пошук та реалізацію ефективних рішень у розробці модульного житла для осіб, які втратили свої домівки.
Через російські ракетні атаки без житла залишилися понад 4 млн людей.
Проєкт реалізується фондом K.Fund, Brand Manual, UrbanMill та Ultrahack. Фінансування здійснюється Європейським Союзом в рамках програми Creative Europe.
Метою проєкту є загальне переосмислення модульного будівництва для кризових територій та ситуацій — війн, стихійних лих та інших негараздів.
Вся програма EDU 3.0 побудована на принципах людиноцентричного дизайн-мислення. щоб створити новий підхід до якісного та комфортного модульного житла.
«Ключова ідея EDU 3.0 — обʼєднати архітекторів, інженерів, дизайнерів та підприємців, щоб створити нові та ефективні рішення для будівництва модульних будинків. Найбільша цінність проєкту – це спільна робота та обмін досвідом. Це важливе завдання і серйозний виклик, адже модульні будинки є ключем до вирішення проблеми тимчасового доступного житла в Україні для усіх, хто постраждав від війни», — коментує Юрій Пивоваров, президент фонду K.Fund.
На кого орієнтований проєкт EDU 3.0 п
На фахівців у сфері дизайну, будівництва та архітектури, студентів та випускників профільних закладів вищої освіти, які прагнуть отримати нові знання та навички у сфері модульного житла та сталих практик.
Також проєкт буде цікавий підприємцям та представникам громадськості, які бажають долучитися до виробництва сталих товарів та послуг.
Програма EDU 3.0 розроблена спільно із провідними експертами з Естонії, України та Фінляндії.
Які етапи пройдуть учасники проєкту EDU 3.0 п
Протягом проєкту учасники пройдуть 5 етапів від теорії до реалізації:
- Форум з експертами та спікерами проєкту
- Триденний теоретичний семінар на тему людиноцентричного дизайну
- Відбір учасників за результатами семінару на хакатон розробки нових ідей, де у форматі групової роботи учасники зможуть планувати та проєктувати свої рішення для модульного житла
- Постійну менторську підтримку учасників хакатону, оцінку та відбір найкращих проєктів для подальшого нагородження на фінальному форумі
- Церемонію нагородження кращих концепцій з хакатону, чиї автори отримають додаткову менторську підтримку та фінансування
Участь є безкоштовною. Стати учасником програми та отримати додаткову інформацію про проєкт можна за посиланням.