За 2022 рік «Солевиварювальний Дрогобицький завод» збільшив виробництво солі у 2,2 раза — до майже 500 тонн.
Про це пише Фонд держмайна
Основними покупцями спеції є загальноукраїнські торгові мережі, як-от «Сільпо», «Рукавичка» та «Арсен», місцеві магазини та хлібопекарські підприємства у Львівській та Вінницькій областях. Також купує продукцію Дрогобицької солеварні львівське підприємство з виготовлення дріжджів «Ензим».
Річного обсягу Дрогобицької солеварні не вистачає навіть для покриття потреб Львівської області. Наприклад, підприємство «Артемсіль» до повномасштабного вторгнення виробляло 2 млн тонн солі на рік.
Сіль на заводі отримують через випарювання соляної ропи з мінералізацією 260-295 г/л. Після цього працівники вручну збирають, сушать і фасують її. Як енергоносій для випарювання солі використовують дрова. Завод розташований у місті Дрогобич Львівської області.
Зараз «Солевиварювальний Дрогобицький завод» — це державне підприємство, яке перебуває в управлінні ФДМУ. На сьогодні це єдиний виробник солі в Україні.
Нагадаємо, що раніше 100% потреб у солі Україна забезпечувала завдяки ДП «Артемсіль» у Соледарі, яке зараз зупинилося. Наразі українці використовують сіль, ввезену з Туреччини та Румунії.
24 березня 2023 року Держгеонадра розіграли дозвіл на видобуток солі на Долинському родовищі кам’яної солі, що на Івано-Франківщині. Переможцем стало ТОВ «ПЛАНЕТА КОМФОРТ» із Харкова, яке заплатило за дозвіл 8,5 млн грн. Харківський антикорупційний центр пов'язує фірму з членом міськвиконкому Харкова Олександром Харченком.
Зараз розробки родовищ кам'яної солі ведуться на Закарпатті.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також