Facebook Pixel

Держгеонадра розіграють дозвіл на видобуток солі

Йдеться про Долинського родовища кам’яної солі, що є найстарішим в Україні. Інформація про аукціон оприлюднена на майданчику Prozorro.Продажі.

Стартова ціна спецдозволу на користування надрами у Долинському родовищі (Івано-Франківщина) – 762 тис. грн, а розмір гарантійного внеску – 500 тис. грн.

Переможець торгів отримає право видобувати кам’яну сіль (галіт) впродовж 20 років.

Згідно даних порталу Збруч, Долинське родовище кам’яної солі є одним із найстаріших в Україні. Тут видобували сіль ще з Х ст. Перші письмові згадки про кам’яний промисел у цій місцевості датовані 1474 роком, а у 1525 році король Сигізмунд I поновив місту Долина магдебурзьке право і дозволив міщанам виробляти сіль. Виварювання солі було в королівській власності, але дозволяли її виварювати і приватним особам. До середини ХХ ст. Долинський солевиварювальний комбінат був одним із найбільших підприємств міста. Однак впродовж минулих двадцяти років підприємство практично не функціонувало.

У 2019 році уряд дозволив приватизувати комбінат і передав його у розпорядження Фонду держмайна. Наразі покупця на солеварню не знайшли. Торік міський голова Долини звертався до ФДМУ з проханням передати підприємство місту, аби на його базі створити туристичний об’єкт.

Раніше 100% потреб у солі Україна забезпечувала за рахунок ДП «Артемсіль» у Соледарі, яке наразі зупинилось.

Наразі розробки родовища кам'яной солі ведуться на Закарпатті.

Нагадаємо, що до річниці повномасштабного вторгнення «АРТЕМСІЛЬ» і фандрейзингова платформа UNITED24 презентували спеціальну партію солі, видобутої в шахтах Соледара.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉