Facebook Pixel

Мільйон сімей зможуть отримати допомогу за новою програмою від Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України планує запустити програму допомоги для малозабезпечених громадян, які втратили засоби для існування внаслідок війни.

У відомстві планують, щоби наступного року вона стала ефективною підтримкою кожної родини, яка зіштовхнулась з відсутністю коштів.

Як розповіла під час брифінгу у Медіацентрі Україна перша заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак, за цією програмою допомогу зможуть отримувати близько мільйона сімей.

Quote«Ми оновлюємо цей інструмент, щоб родина, яка має доходи менше певного рівня, могла бути впевнена, що вона звернеться до держави і держава швидко зможе їй здійснювати доплати до цього рівня, який буде вищий, ніж законодавчо встановлений прожитковий мінімум і за яким ми очікуємо, що допомогу зможуть отримувати близько мільйона домогосподарств українських, родин, не рахуючи значної кількості пенсіонерів, які також, на наш погляд, мають отримати доступ до цього інструменту», — зазначила Дарина Марчак..

Заступниця міністра зауважила, що ця програма запрацює не раніше 2023 року за умови, що парламентарі підтримають її під час ухвалення закону про держбюджет.

Також Дарина Марчак зауважила, що Мінсоцполітики проводить оцифрування соціальних допомог і виплат.

Quote«Вже оцифровано шість видів допомог, зокрема допомога малозабезпеченим. Це має прискорити нарахування виплат. У будь якому разі виплати можливі лише за умови, якщо на території, де перебуває пенсіонер чи громадянин, є фізичний доступ до української інфраструктури», — пояснила чиновниця.

Якщо такого доступу немає, українська влада звертається з ключовим проханням до громадян чи пенсіонерів — переїжджати на контрольовану Україною територію і отримувати там від держави свою підтримку, перебуваючи у безпеці, пояснила Марчак.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉