Facebook Pixel

Страйки на польському кордоні: до страйкарів приєдналися польські фермери

До страйку польських перевізників приєдналися польські фермери. Останні протестуватимуть на прикордонному переході в Медиці до 3 січня 2024 року. Вони, серед іншого, вимагають субсидій на кукурудзу та нижчого податку на сільськогосподарську продукцію.

Про це пише «Суспільне».

Фермери з ініціативи «Ошукане село» заявили, що попередили владу про протест; його погоджено. Мітингарі пропускатимуть легкові автомобілі, автобуси та вантажівки з гуманітарною допомогою та військовою технікою. Також обіцяють щогодини пропускати по дві вантажівки.

Організатори акції зазначили, що до 26 листопада протест триватиме з 9:00 до 20:00, а вже з наступного понеділка, 27 листопада, страйк буде цілодобовим до 3 січня 2024 року.

Фермери вимагають дотацій на закупівлю кукурудзи, збереження сільськогосподарського податку на рівні 2023 року та продовження позик ліквідності. Протестувальники передали свої вимоги заступниці підкарпатського воєводи Йоланті Савицькій. Вимоги також доведено до прем'єр-міністра Матеуша Моравецького.

Представник партії «Конфедерація» Кшиштоф Босак відвідав протестувальників на кордоні і сказав, що «влада зрадила і перевізників, і фермерів».

Нагадаємо, що з 3 листопада польські перевізники хочуть блокувати усі пункти пропуску на українському кордоні. Страйк може затягнутися до кінця 2023 року. Причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

15 листопада Мінрозвитку України разом з представниками Мінінфраструктури Польщі та директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності у польському Дерегуську домовлялися про розблокування кордону. Поляки вимагають повернутися до системи дозволів, але Україна не може виконати ці вимоги. ЄС у цьому питанні підтримує Україну.

16 листопада 2023 року словацькі перевізники приєдналися до поляків і не пропускали українські вантажівки через кордон з 14-ї по 15-ту годину. Утім, це не вплинуло на роботу Закарпатської митниці: як і раніше, 250 вантажівок проїхали через кордон.

Станом на 22 листопада збитки України через блокаду вже становили 400 млн євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉