Facebook Pixel

Кабмін призначив очільником Держспецзв'язку Юрія Мироненка: що про нього відомо

1 грудня Кабінет Міністрів України призначив головою Держспецзв’язку Юрія Мироненка. Минулого очільника Юрія Щиголя було звільнено за корупцію.

Про це пише представник Кабміну у ВРУ Тарас Мельничук.

Кабмін призначив голову Держспецзвʼязку — ним став Юрій Мироненко. Першим заступником голови Державної митної служби став Олександр Семирга, заступником міністра оборони — Віталій Половенко. Про це повідомив представник уряду в Раді Мельничук.

Також Кабмін погодив призначення двох заступників голови Полтавської ОДА та заступника голови Чернігівської ОДА.

Що відомо про Юрія Мироненка

Новий очільник органу Мироненко є військовим. Очолював Відділ по роботі з добровольчими формуваннями територіальних громад 112 бригади. Нагороджений нагрудним знаком «Срібний хрест».

Кар’єру Мироненко розпочинав у банківській сфері. Обіймав керівні посади в структурних підрозділах ПРАВЕКС БАНК, UKRSIBBANK BNP Paribas Group тощо. З 2008 до 2010 року працював фінансовим директором «Концерну Стирол», який займається виробництвом добрив і азотних сполук. З 2010 до 2015 року працював на посаді генерального директора ТОВ «Даймонд Сфір Груп», яке вело діяльність у сфері ІТ, логістики, будівництва, аграрного господарства тощо.

З 2014 року — директор, а з 2016 до жовтня 2023 року — голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) — неурядового аналітичного центру, що супроводжує реформи в Україні.

У чому підозрюють ексголову Держспецзв’язку Юрія Щиголя та його заступника

20 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили тодішнього голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя. Його разом зі спільниками підозрюють у заволодінні державними коштами на суму понад 62 млн грн.

Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років Щиголь разом з приватним підрядником вкрали гроші оборонного відомства на закупівлі обладнання та програмного забезпечення. Сама закупівля була засекречена. Держспецзв’язок уклав договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахував у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали у іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉