Facebook Pixel

Держдепартамент анонсував розширення санкцій проти «Північного потоку — 2»

Адміністрація США готує розширення обмежувальних заходів щодо газопроводу «Північний потік — 2» для блокування його будівництва. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на директиву Держдепу.

«Державний департамент розширив спектр санкцій проти незавершеного й підтримуваного Росією газопроводу, який розглядається як джерело напруженості між Німеччиною, Росією і США», — зазначає видання.

Повідомляється, що обмежувальні заходи тепер будуть застосовуватися і до компаній, що надають послуги або фінансування «для модернізації або встановлення устаткування» на судна, які можуть бути залучені до проєкту.

«Ми хочемо переконатися в тому, що всі сторони розуміють, що вони можуть потрапити під наші санкції», — сказав помічник держсекретаря з енергетичних ресурсів Френсіс Феннон.

Держдеп обґрунтовує свої дії тим, що Москва використовує енергетичні транспортні коридори для створення залежності суміжних держав від енергоресурсів. Як зазначається, «задля використання цієї залежності для розширення свого політичного, економічного та військового впливу, ослаблення безпеки Європи й підриву національної безпеки та зовнішніх політичних інтересів США».

Водночас Держдепартамент США закликає Росію «припинити використовувати свої енергетичні ресурси для примусу».

Контекст. В останні роки США роблять активні спроби перешкодити реалізації проєкту «Північний потік — 2». Конгрес підготував проєкт оборонного бюджету на наступний рік, який передбачає посилення наявних санкцій щодо газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік».

Проєкт передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, а також надання послуг страхування й перестрахування або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом газопроводу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉