Міжнародна група клубів страхування IG P&I відмовила в послугах учасникам будівництва «Північний потік — 2»

Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників (International Group of P&I Clubs, або IG P&I) вирішила не надавати страхове покриття кораблям, які беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік — 2».

Відповідний циркуляр був випущений від імені всіх 13 клубів, що входять в асоціацію.

«Учасники повинні пам'ятати, що не повинно бути ніякого страхового покриття для судів, залучених до незаконної діяльності та/або діяльність, яка ставить клуб під загрозу порушення санкцій. У світлі прямої санкційної загрози для страховиків, яку представляють собою американські закони CAATSA («Про протидію противникам США за допомогою санкцій») і PEESA («Про захист енергетичної безпеки Європи»), клуб не буде надавати страхове покриття для діяльності, що відноситься до проектів Nord Stream 2 або Turk Stream», — йдеться в документі.

Telegram Logo

Відзначимо, що будь-яка країна ставить умовою доступу в свої припортові води страхування відповідальності судновласника. А на членів IG P&I припадає 90% страхування океанських перевезень. Це значно ускладнює пошук суден, які могли б працювати на прокладці залишилися 160 км «Північного потік — 2».

«Всім членам настійно рекомендується оцінити і знизити ризики укладення контрактів по проектам будівництва Nord Stream 2 або Turk Stream, а також проявити максимально можливу обачність, щоб уникнути санкцій», — йдеться в заяві групи IG P&I.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаємо, що в червні 2020 року в сенат США внесли законопроект, що розширює санкції на компанії, що надають послуги страхування або перестрахування по обхідному проекту «Північний потік — 2».

Варто згадати, що транзитна труба «Турецького потоку» до сих пір також не побудована. Болгарія взяла зобов'язання ввести свою ділянку до кінця року, але він поки не готовий.

США також працюють над створенням коаліції, щоб перешкодити завершенню будівництва газопроводу «Північний потік — 2».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини