26,9% українських ветеранів вважають, що держава зовсім не виконує своїх зобов’язань перед ними, а 53% зазначили, що скоріше не виконує. Лише 13,3% респондентів відповіли, що вона скоріше або цілком виконує свої зобов’язання.
Про це свідчать результати опитування Українського ветеранського фонду.
Як вказано в дослідженні, 79,9% ветеранів російсько-української війни вважають, що держава зовсім не виконує зобов’язання перед ними. Зокрема, 26,9% респондентів вважають, що зовсім не виконує, а 53% — скоріше не виконує.
Водночас 12,2% ветеранів вказали, що держава скоріше виконує зобов’язання, а 1,1% — цілком виконує.
Як зазначила начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Анастасія Селянінова, такі оцінки можуть бути пов’язані з низьким ступенем задоволення потреб ветеранів.
Так, середні оцінки ступеня задоволеності потреб наступні (1 — зовсім не забезпечено, 5 — повністю забезпечено):
- психологічна підтримка — 2,4,
- юридична підтримка — 2,2,
- інформаційно-консультаційна підтримка — 2,4,
- медичне забезпечення — 2,4,
- фізична реабілітація або протезування — 2,3,
- освітні потреби або перекваліфікація — 2,5,
- пільговий проїзд — 3,6,
- розвиток власної справи — 2,3,
- працевлаштування — 2,4,
- матеріальна підтримка — 2,1.
«Враховуючи те, що на попередніх слайдах ми бачили, що ветерани та ветеранки не вважають свої потреби задоволеними, низько оцінюють якість надання певних пільг, то це видно і на відповіді на це питання (оцінка ветеранами виконання зобов’язань держави перед ними. — ). «Скоріше не виконує» — цей варіант вибрали 53%, тобто це більше половини, і 26,9% кажуть, що зовсім не виконує. «Цілком виконує» [обрали] тільки 1,1%. Тобто це загалом і про ставлення до держави, і про оцінку того, як держава, виконує свої зобов'язання», — пояснила Селянінова.
Що відомо про дослідження «Потреби ветеранів і ветеранок»
У дослідженні був використаний метод онлайн-опитування. Також у ньому взяли участь як ветерани, так і чинні військовослужбовці.
Час проведення – жовтень-листопад 2024 року.
Як наголосили автори дослідження, через проблеми з важкодоступністю респондентів та інформацією щодо генеральної сукупності, вимог до вибірки не було.
У зв’язку з цим результати не є репрезентативними і їх не можна екстраполювати на всіх ветеранів.