Facebook Pixel

Невакцинованим депутатам заборонять відвідувати залу засідань

Епідемічна ситуація в Україні ускладнюється, і ковідні обмеження знову набирають обертів. Як працюватиме депутатський корпус в умовах локдауну, якщо половину народних обранців і досі не вакциновано, розповіла депутатка ВР Яна Зінкевич в інтерв'ю The Page.

The Page: Київ на порозі нового локдауну. Стефанчук у Раді сьогодні просив депутатів носити маски. Чи прислухаються вони до його прохання? Адже останнім часом далеко не всі носять маски в сесійній залі.

Яна Зінкевич: Я теж цим грішу, хоча я представниця медичного комітету. Минулий COVID, на який я перехворіла, мене скосив. Але, на щастя, я сиджу на балконі окремо від усіх. Для мене і для інших це безпечніше. Крім того, я вакцинована. Ми в комітеті охорони здоров'я вважали, що депутати в нас здебільшого вакциновані. А місяць тому дізналися, що вакциновано лише приблизно 50% депутатів. Я вже мовчу про секретаріат, помічників тощо. Ми були шоковані. Після цього представники «Слуги народу» за ініціативи Радуцького (Михайло Радуцький, голова комітету охорони здоров'я — The Page) розробили проєкт постанови про те, що з 15 листопада до Верховної Ради допускатимуть лише депутатів, помічників, секретаріат, міністрів, журналістів, які отримали вакцину, або вони мають приносити результати тестів. Я впевнена на 95%, що цю постанову буде ухвалено.

Telegram Logo

The Page: Тобто теоретично 50% депутатів можуть проголосувати за постанову, яка зобов'яже всіх вакцинуватися?

Яна Зінкевич: Гадаю, тут буде підтримка кількох фракцій. Я голосуватиму за це, багато хто з моєї фракції голосуватиме. Зі «Слуги» з їхніх 250, думаю, 180 — 190 голосів набереться.

На мою думку, це правильно, бо ми обмежуємо громадян по всій країні, а у Верховній Раді лише 50% вакцинованих. Такого просто не має бути, адже це несправедливо. Якщо ми запроваджуємо такі жорсткі обмеження для невакцинованих, то й у Верховній Раді має так бути. Звісно, частина колег не підтримуватиме це. Вони вважають, що це є порушенням закону про народних депутатів України щодо безперешкодного доступу до державних будівель. Але пандемія ставить перед нами нові виклики.

Як повідомив Михайло Радуцький, народний депутат і голова Комітету з питань здоров'я нації, Верховна Рада проведе позачергове засідання, на якому розглянуть цю постанову. Він також зазначив, що заходи щодо біозахисту громадян буде продовжено, отже, обмеження для невакцинованих запрацюють на повну силу.

Коментарі

Всі новини