Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Де краще виходити на пенсію: топ-10 кращих і гірших країн світу

Французький інвестиційний банк Natixis опублікував глобальний індекс пенсійного забезпечення за підсумками 2019 року, у якому оцінив рівень добробуту й фінансової безпеки пенсіонерів у 44 країнах світу.

Кращі країни світу щодо виходу на пенсію. Фото: скріншот доповіді Natixis

Кращі країни світу щодо виходу на пенсію. Фото: скріншот доповіді Natixis

Кращі країни світу щодо виходу на пенсію.

Кращі країни світу щодо виходу на пенсію.

Топ-країни за індексом здоров'я.

Топ-країни за індексом здоров'я.

Топ-країни за індексом благополуччя.

Топ-країни за індексом благополуччя.

Топ-країни за індексом фінансів, при виході на пенсію

Топ-країни за індексом фінансів, при виході на пенсію

Топ-країни за якістю життя.

Топ-країни за якістю життя.

Кращі країни світу щодо виходу на пенсію. Фото: скріншот доповіді Natixis Thumb Кращі країни світу щодо виходу на пенсію. Thumb Топ-країни за індексом здоров'я. Thumb Топ-країни за індексом благополуччя. Thumb Топ-країни за індексом фінансів, при виході на пенсію Thumb Топ-країни за якістю життя. Thumb

І хоча Україну Natixis не аналізував, The Page виділило топ-10 кращих і гірших країн за рівнем пенсійного забезпечення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Топ-10 країн для комфортної пенсії

 • Перше місце — Ісландія. Країна стала лідером, піднявшись на одну сходинку, як порівняти з минулим роком. Вона увійшла до першої десятки аналізованого субіндексу «Фінанси», поліпшивши майже всі свої показники, крім податкового тиску та залежності літніх людей. Також було досягнуто успіхів за показниками витрат на охорону здоров'я на душу населення й застрахованих витрат на охорону здоров'я.
 • Друге — Швейцарія. У загальному топі країна опустилася з першого місця на друге, як порівняти з минулим роком. Вона отримала найвищий бал за індикатором чинників довкілля, друге місце за показниками тривалості життя та витрат на охорону здоров'я на душу населення. Водночас показники країни щодо податкового тиску знизилися.
 • Третє — Норвегія. Минулого року країна теж посіла третє місце. Має 10 кращих результатів за показниками щастя, чинників довкілля та якості повітря. Поліпшила показники тривалості життя та застрахованих витрат на охорону здоров'я. Водночас погіршила показники рівності доходів і доходів на душу населення.
 • Четверте — Ірландія. Лише торік країна змогла увійти до десятки кращих. Вона підвищила бали за простроченими кредитами банків і державною заборгованістю, однак погіршила показники довкілля та щастя.
 • П'яте — Нова Зеландія. Країна посідає п'яте місце третій рік поспіль. Має десять кращих результатів за якістю повітря, щастям і чинниками довкілля. Ба більше, країна посіла друге місце в рейтингу фінансів. Проте погіршила показники витрат на охорону здоров'я на душу населення й застрахованих витрат на охорону здоров'я.
 • Шосте — Швеція. Опустилася з четвертого місця (де була минулого року) до шостого. Знизилися результати за показниками довкілля й щастя, однак трохи покращилися витрати на охорону здоров'я на душу населення і тривалість життя.
 • Сьоме — Данія. Як порівняти з минулим роком, країна піднялася на одну позицію, чому сприяли високі показники матеріального добробуту та фінансів. Має також кращу оцінку за показником зайнятості.
 • Восьме — Канада. Піднялася на одну сходинку — з дев'ятого на восьме місце. Поліпшила результати матеріального добробуту й здоров'я, а також показники зайнятості та рівності доходів.
 • Дев'яте — Австралія. Країна опустилася на три рядки. Поліпшила показники здоров'я й матеріального добробуту, однак знизила їх за якістю життя та фінансами. Водночас має найвищий показник серед усіх країн за якістю повітря.
 • Десяте — Люксембург. Піднявся з 11-го місця на десяте. Поліпшив показник зайнятості, що компенсувало нижчі бали за рівністю доходів і доходами на душу населення.

Топ-10 найгірших для виходу на пенсію країн

 • З проаналізованих країн останнє місце, а саме 44-те, посіла Індія. Країна збільшила бали лише за показником фінансів.
 • 43 — Бразилія. Країна посідає це місце другий рік поспіль. Поліпшила оцінки за показниками здоров'я, добробуту та фінансів.
 • 42 — Колумбія. Має поганий показник за добробутом, однак досягла успіху щодо «якості життя».
 • 41 — Греція. Так само, як у Колумбії, низька оцінка за добробутом, проте хороша — за здоров'ям.
 • 40 — Туреччина. Має найвищий бал за фінансами.
 • 39 — Китай. Цього року країна піднялася на одну сходинку. Має вищий загальний бал через поліпшення показників здоров'я та якості життя.
 • 38 — Росія. Минулого року вона посідала таке саме місце. Поліпшила показники щодо фінансів, здоров'я та матеріального добробуту.
 • 37 — Мексика. Кращий результат отримала щодо «якості життя».
 • 36 — Чилі. Кращий результат за фінансами, найгірший — за матеріальним добробутом.
 • 35 — Латвія. Латвія показала непоганий результат за рівнем якості життя.
 • 34 — Литва. Ця країна теж показала хорошу оцінку за рівнем якості життя.

Аналітики дійшли висновку, що забезпеченню заможної старості заважають низькі й від'ємні відсоткові ставки в багатьох країнах, нерівність доходів і зростання держборгу.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини