Facebook Pixel

Цукерберг збіднів на $7 млрд через бойкот реклами в Facebook

Статок керівника і головного акціонера Facebook Марка Цукерберга зменшилася на $7,2 млрд через бойкот реклами на соціальних платформах Facebook і Instagram, повідомило Bloomberg. Раніше кілька великих компаній, серед яких Coca-Cola, Verizon, Hershey і Unilever, оголосили про припинення розміщення реклами в Facebook через брак контролю в соцмережах за ненависницьким, ксенофобним, антисемітським та іншим подібним контентом.

У п'ятницю, 26 червня, акції Facebook впали на 8,3% – найбільший спад за три останніх місяці. Згідно з рейтингом мільярдерів Bloomberg Billionaires Index, статок Цукерберга скоротився на $7,2 млрд і тепер становить $82,3 млрд. У зв'язку з цим він вибув з трійки лідерів – його обійшов гендиректор групи Louis Vuitton Moet Hennessy Бернар Арно ($88 млрд). На першому місці залишається глава Amazon Джефф Безос ($161 млрд), на другому – співзасновник Microsoft Білл Гейтс ($111 млрд).

Спочатку кампанію проти Facebook під назвою Stop Hate for Profit запустили правозахисні організації. Вони заявили, що багато років намагалися домовитися з Facebook відносно модерації контенту, проте не досягли успіху.

Цукерберг відповів на зростання критики з приводу дезінформації в його соцмережах, оголосивши, що компанія буде супроводжувати всі пости, пов'язані з голосуванням, посиланням, яке пропонує користувачам зайти на її новий інформаційний центр для виборців. Facebook також розширив визначення заборонених текстів в постах. В нього доданий пункт, в якому говориться, що повідомлення або реклама не будуть дозволені, якщо в них якась раса або демографічна група називаються небезпечними.

Контекст. Протести почалися США після смерті чорношкірого Джорджа Флойда від рук поліцейських Міннеаполіса. Багато компаній, включаючи Facebook, пожертвували гроші і випустили заяви про підтримку груп расового правосуддя. Свято офіційного заборони рабства в США, яке відзначається в червні, вперше в цьому році було прийняте як корпоративне свято багатьма компаніями країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉