Зіткнення між Іраном і США у Перській затоці призведе до зростання цін на нафту понад $100 за барель, заявив головнокомандувач корпусом Вартових Ісламської революції генерал Яхья Рахім Сафаві в інтерв’ю іранському агентству Fars, передає Інтерфакс-Україна.
«Перша куля, випущена у Перській затоці, викличе зростання цін на нафту понад $100. Це було б нестерпним для Америки, Європи і таких союзників США, як Японія і Південна Корея», — вважає він.
Станом на ранок 3 червня ціна нафти Brent під час торгів на біржі ICE в Лондоні знизилася на 2,2% — до $60,6 за барель, пише ТАСС. Востаннє ціна опускалась нижче позначки $61 за барель 11 лютого 2019 року.
Контекст
- Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов’язань у рамках ядерної угоди. У 2018 році США вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку, а у відповідь ввели санкції проти нафтового і банківського секторів іранської економіки. Крім того, Вашингтон оголосив про введення санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану.
- Іран пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження щодо збагачення урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити Тегеран від американських санкцій. Але в ЄС відкинули ультиматум і закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди, а також пригрозили застосувати санкції в разі відмови зробити це.
- У травні адміністрація США направила до Перської затоки авіаносець «Авраам Лінкольн» і ескадрилью бомбардувальників під приводом відповіді на загрози американським інтересам з боку Ірану.
- 3 червня держсекретар США Майкл Помпео в інтерв’ю німецькій газеті Rheinische Post заявив про готовність США укласти з Іраном нову ядерну угоду.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист