IT

Цифровий скандал: хакери зламали смартфони телезірок, дисидентів і дипломатів

Хакери отримали доступ до смартфонів ряду високопоставлених чиновників і військових щонайменше з 20 держав, що підтримують союзницькі відносини зі Сполученими Штатами, а також телезірок і дисидентів країн з авторитарним політичним режимом.

WhatsApp звинувачує ізраїльську компанію NSO Group в причетності до розсилки в квітні-травні 2019 року шкідливих програм, що вразили приблизно 1,4 тис. смартфонів через систему відеодзвінків WhatsApp. Щоб вірус потрапив до смартфона, користувачу навіть не потрібно було відповідати на дзвінок.

У позові WhatsApp зазначалося, що створена NSO програма була розроблена для спостереження за спеціально обраними користувачами і перехоплювала отримувані ними повідомлення вже після розшифровки на кінцевому пристрої.

У розслідуванні WhatsApp допомагала компанія Citizen Lab, що працює при Університеті Торонто. Фахівці Citizen Lab повідомили агентству Reuters, що інформація, отримана за допомогою злому гаджетів дисидентів з авторитарних держав, могла бути використана владою їхніх країн.

Проти NSO також подав позов друг убитого в Стамбулі саудівського журналіста Джамаля Хашоггі — Омар Абдулазіз. Він і ще шестеро журналістів та активістів подали позови проти ізраїльської компанії в суди Ізраїля та Кіпру, стверджуючи, що їхні телефони прослуховувалися за допомогою програми, створеної NSO. Також на адресу компанії звучали звинувачення щодо програмного забезпечення, яке вона продає, – що воно використовувалося для стеження за Джамалем Хашоггі, пише ВВС.

У самій ізраїльської компанії заявляють, що програмне забезпечення надається «тільки авторизованим державним агентствам виключно для розслідування злочинів та боротьби з тероризмом».

У WhatsApp запевнили, що вже оновили захист системи і випустили оновлення месенджера, щоб убезпечити користувачів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.