Нинішня надмірна ліквідність банківської системи спричинена тим, що уряд перенаправляв міжнародну фінансову допомогу на зарплати військових, бюджетників та фінансування бюджетних витрат. Тому це не проблема банківської системи, а її особливість.
Велика ліквідність знизиться, коли зменшиться міжнародна фінансова допомога. Кредитування бізнесу також її не знизить, адже банки просто перенаправлять свій ресурс на рахунки бізнесу у тих же банках.
Таку думку висловив в інтерв’ю очільник департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.
Надмірна ліквідність може знизитися лише через несприятливі фактори.
«Наприклад, якби в нас зараз знижувалися резерви Національного банку, у нас би знижувалася ліквідність банківської системи. Тому що Нацбанк продавав би валюту і абсорбував би гривню», – пояснив Віталій Ваврищук.
Національний банк, враховуючи високу ліквідність, підвищив норми резервування. Він тим самим частково цю ліквідність зв'язав, за словами експерта.
НБУ також спонукає банки заохочувати населення, своїх клієнтів, відкривати максимально довгі депозити, щоб банки могли краще управляти цією ліквідністю та вона була передбачуваною.
«Але це точно не проблема в такому макроекономічному сенсі. Це така структурна особливість економіки, тому я не вважаю, що нам потрібно якось на це так швидко реагувати і цю умовну проблему вирішувати», – додає Ваврищук.
Першу частину інтерв’ю читайте на сайті , повну версію – у Youtube
.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як говорити з підлітками, щоб вони почули: як завоювати увагу покоління Z і альфа