Facebook Pixel

ЗСУ знову можуть отримати неякісні міни, попереджає Громадська рада при Міноборони

ЗСУ знову можуть отримати неякісні міни, попереджає Громадська рада при Міноборони

ЗСУ знову можуть отримати неякісні міни, попереджає Громадська рада при Міноборони

Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони (ГАР МО) виявила, що державні підприємства, які раніше неодноразово порушували умови контрактів, отримали велике замовлення на виробництво 120-мм мінометних мін.

Quote«Через умови необхідності збереження режиму секретності ми не можемо публічно і прямо назвати заводи-виробники і обсяг замовлення. Але ми вимушені вийти у публічний простір, бо проблема, на яку члени ГАР МО неодноразово звертали увагу чиновників і політиків непублічно, не була вирішена, а системне і безперебійне постачання боєприпасів на фронт є нашим головним пріоритетом», — йдеться у повідомленні.

Основна проблема, на думку членів ГАР МО, — надмірна концентрація оборонних замовлень у одного виробника. ГАР МО вважає, що тільки конкуренція між кількома підприємствами дозволить розвивати оборонно-промисловий комплекс України та мінімізувати ризики щодо якості та своєчасності поставок. Видача нового великого контракту підприємствам, які раніше виконали менше 50% попередніх зобов’язань, ставить під загрозу боєздатність армії.

Більше того, попри численні порушення строків поставок, рекламації щодо якості продукції та публічний скандал, жоден посадовець не поніс відповідальності, а суспільство так і не отримало повного пояснення щодо проблем з 120-мм мінометними мінами.

ГАР МО закликає Ставку Верховного Головнокомандувача:

  • Зобов’язати закупівельників диверсифікувати замовлення, щоб уникнути критичної залежності від одного виробника.
  • Вимагати від Міністерства оборони та правоохоронців результати розслідування щодо поставок неякісних боєприпасів.
  • Публічно розкрити кількість рекламацій та обсяги повернених виробнику мінометних мін.

Крім цього, ГАР МО подає заяву про злочин до правоохоронних органів, надавши всі наявні дані щодо неналежних дій посадовців. Деталі обіцяють оприлюднити згодом.

Нагадаємо, що 26 листопада 2024 року журналіст Юрій Ніколов опублікував статтю, в якій зазначив, що на виробництво української зброї виділили величезні кошти, дали контракти заводу держкорпорації «Укроборонпром», щоб він почав виробляти міни, які були необхідні. Однак компанія не впоралася з виробництвом мін, оскільки не засвоїла серійне виробництво підривника М-12. Тому його стали заміняти іншим, який не спрацьовував. Таким чином, з 10 мін в середньому вибухала тільки одна. Тоді Міноборони відкликало з бойових частин щонайменше 100 тисяч мін — це боєзапас приблизно на пів року.

Подякувати 🎉