Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Біженці мають платити податки з доходів: які штрафи загрожують порушникам

Біженці мають платити податки за доходи: які штрафи загрожують порушникам. Фото: Дзеркало тижня

Біженці мають платити податки за доходи: які штрафи загрожують порушникам. Фото: Дзеркало тижня

Українці, котрі змушені були виїхати за кордон через початок повномасштабної війни, також мають декларувати всі свої доходи.

Про це нагадала народна депутатка, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Які умови подання декларації

Декларацію треба подавати в будь-якому випадку – і тоді, коли людина працювала за кордоном, і тоді, якщо вона просто отримувала грошову допомогу від іноземної держави чи будь-якої благодійної організації.

Які податки треба сплатити

Якщо благодійна допомога декларується як іноземні доходи, податки за її отримання не сплачуються (ані податок на доходи фізичних осіб, ані військовий збір).

У разі отримання інших доходів, наприклад заробітної плати, потрібно буде сплатити податок на доходи в розмірі 18% загальної суми, а також 1,5% військового збору.

У разі наявності угод про уникнення подвійного оподаткування між країною перебування біженців і Україною (зараз діють 72 такі міжнародні угоди) платник податку може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але в такому разі 1,5% військового збору однаково доведеться сплатити.

Які строки подання декларації

Подати декларацію про доходи за 2022 рік потрібно до 1 травня.

У тому випадку, якщо українці вже сплатили податки зі своїх доходів за кордоном, то для їхнього зарахування потрібно отримати документи, що це підтверджують. Це довідка про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування.

Документи обов'язково потрібно легалізувати в іноземній дипломатичній установі України в країні, де був такий дохід. Якщо необхідні папери відсутні, платник зобов'язаний подати до органу контролю на свою податкову адресу заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Які штрафи загрожують порушникам

У разі несвоєчасного подання декларації біженцям загрожують штрафи в розмірі 340 грн. Також застосовується адміністративна відповідальність у вигляді запобігання чи накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини