Facebook Pixel

Свято шашлику скасовується: які вихідні залишаться в травні 2023 року

Додаткових вихідних 1 і 9 травня у 2023 році в Україні не буде. Допоки триває воєнний стан вихідними в країні будуть тільки суботи та неділі. Чи будуть вони вихідними після війни? Як змінюється в суспільстві ставлення до травневих свят під час війни, розповідає The Page.

Святкових вихідних під час війни не має бути. Але вони були

За правилами воєнного стану святкові дні в Україні не є додатковими вихідними. Але на кожному підприємстві керівник може зробити їх вихідними. Понеділок після Великодня, 16 квітня, мав бути робочим, проте на практиці багато фірм відпустили працівників у понеділок відпочити після свят.

Травневі свята українці раніше традиційно використовували як великі вихідні, планували на ці дні поїздки на природу тощо. І зміст Міжнародного дня солідарності трудящих, який потім стали називати Днем праці, для більшості давно загубився. Тепер ставлення до травневих свят як до «національних днів шашлику» ілюструє фільм за участю Верки Сердючки «Велика прогулянка», який мав вийти в прокат 24 лютого 2022 року.

Фото афіши фільму «Велика прогулянка» в одному з торгових центрів Києва. Фото The Page

Фото афіши фільму «Велика прогулянка» в одному з торгових центрів Києва. Фото The Page

У свою чергу 9 травня як свято Дня перемоги останнім часом також втратило сенс, бо країна-агресор росія використала його для прославлення війни проти України. Це спричинило заборону святкування цієї дати в Латвії 2023 року: 9 травня дозволено тільки заходи, пов’язані з вшануванням пам’яті загиблих.

Пропозиція скасувати травневі свята в Україні

У лютому депутати ВР запропонували законопроєкт, що скасовує деякі свята радянського походження та започатковує нові, суто українські.

1 і 2 травня взагалі не будуть вихідними днями, якщо законопроєкт знайде підтримку. 9 травня отримує іншу назву та зміст як день пам’яті загиблих у Другій світовій війні, і вже не буде вихідним. Єдиним святом у травні буде День матері, але він у будь-якому разі припадає на неділю, тому додатковий вихідний не дає.

Які ще свята хочуть скасувати в Україні

За законопроєктом замість свята 8 березня пропонують День української жінки, але не в березні. Проте 9 березня хочуть зробити вихідним на честь дня народження Тараса Шевченка.

Опитування в «ДІї» щодо скасування вихідного дня 8 березня показало, що українці ще не готові відмовитися від цього свята. З іншого боку, Різдво 25 грудня як вихідний день у 2017 році також не всі зрозуміли, але тепер цьому вже ніхто не дивується. Ба більше, з наступного року Українська греко-католицька церква (УКГЦ) також святкуватиме Різдво 25 грудня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉